BIM rokasgrāmatas prezentācijas pasākums

04 2022

Pagājušo piektdien, 1.jūlijā, Rīgas Tehniskajā Universitātē norisinājās BIM rokasgrāmatas prezentācijas pasākums.

Prezentācijas pasākumu vadīja Kirils Pogodins – grāmatas galvenais redaktors un InfoEra Latvia vadītājs. Pasākumā piedalījās nozares speciālisti un RTU mācībspēki un studenti. Uzrunas teica RTU Būvniecības fakultātes Civilo ēku būvniecības katedras vadītājs Kārlis Kostjukovs un Latvijas Standarts vadītājs Ingars Pilmanis.

bim bildeAtgādinām, ka izdevniecība “Super namai” šī gada jūnijā ir izlaidusi pirmo BIM rokasgrāmatu latviešu valodā.

Grāmatas autori – Dainius Gudavičius, Leonas Jasevičius, Darius Pupeikis un Regimantas Ramanauskas ir Lietuvā labi zināmi BIM speciālisti/praktiķi, grāmatas galvenais redaktors – Kirils Pogodins.

Praktiskajā mācību BIM rokasgrāmatā vairāk kā 400 lpp. apjomā ir apskatīti būves informācijas modeļa izveides un lietošanas procesi un digitālās būvniecības pamatprincipi, tehnoloģijas un risinājumi, ko izmanto mūsdienu ēku būvniecībā.

BIM rokasgrāmata veidota kā palīgs un padomdevējs visiem, kas interesējas vai saskaras ar tehnoloģiju nestajām pārmaiņām būvniecības nozarē, konkrēti BIM.

Grāmata ir paredzēta akadēmiskās vides pārstāvjiem un topošajiem būvniecības speciālistiem, esošajiem būvniecības procesa dalībniekiem – pasūtītājiem, projektētājiem, būvniekiem, ražotājiem, piegādātājiem, apsaimniekotājiem, kā arī citiem interesentiem. Grāmatā strukturētā un apkopotā veidā tiek skaidrots BIM un tā pielietojums, kā arī apskatīti galvenie BIM pratiskā pielietojuma aspekti, piemēram, objektu modelēšanas principi, datu apmaiņa un standarti. Vienlaikus tiek piedāvāts ieskats BIM attīstības tendencēs, potenciāliem ieguvumiem no tā, kā arī apskatīti pielietojuma praktiski piemēri. Tāpat grāmatā atrodama informācija par šobrīd populārākajām datorprogrammām BIM modeļu izveidei un analīzei, kā arī to darbības principiem, galvenajiem formātiem un cita praktiska informācija.

Grāmatas mecenāts – Pipelife Latvia, partneri – Latvijas Standarts, Latvijas Būvinženieru Savienība, Rīgas Tehniskā Universitāte un InfoEra Latvia.

?Grāmatas iegādei, sūtiet epastu ar pieprasījumu/rekvizītiem uz bim@infoera.lv vai zvanot pa tālruni 24429722.