IR IZNĀKUSI JAUNĀ MAGICAD 2025 VERSIJA !

05 2024

Jaunā versija piedāvā daudzas jaunas un uzlabotas funkcijas vēl efektīvākai inženiertīklu projektēšanai. MagiCAD 2025 atbalsta jaunākās Autodesk Revit 2025 un AutoCAD 2025 versijas.

MagiCAD ir Nr.1 risinājums inženiertīklu projektēšanai BIM vidē, ko izmanto tūkstošiem uzņēmumu vairāk nekā 160 valstīs visā pasaulē jau vairāk kā 40 gadus! Pilnībā integrēts Autodesk Revit un AutoCAD platformās, MagiCAD piedāvā jaudīgu modelēšanas funkciju komplektu katrai inženiertīklu disciplīnai un nodrošina integrētus sistēmas aprēķinus.

MagiCAD Grupa ir globāls programmatūras ražotājs, kura misija ir palīdzēt projektēšanas, ražošanas un būvniecības uzņēmumiem radīt labākas ēkas cilvēkiem un planētai. Mūsu programmatūru un risinājumus izmanto tūkstošiem uzņēmumu vairāk nekā 160 valstīs, tostarp tādas pasaulē zināmās kompānijas kā WSP, Ramboll, AECOM, Arup, SKANSKA, Grohe, Lindab, Schneider Electric un Aquatherm.

MagiCAD 2025 for Revit — jaunumi:

1. Revit 2025 atbalsts

MagiCAD 2025 ir savietojams ar jauno Autodesk Revit 2025 versiju, kā arī ar 2024 un 2023.1. Revit versijām.

Screenshot 2024-07-05 at 08.23.28

2. “Sauso” sprinkleru sistēmu aprēķins 

Tukša tīkla piepildīšana ar ūdeni ir diezgan sarežģīts uzdevums. Ūdens plūsmu ietekmē dažādi faktori, tostarp ūdens īpašības, “sausā vārsta” (dry valve) parametri, tīkla dizains, sākotnējais gāzes spiediens un sprinklera galvas īpašības. MagiCAD ļauj definēt visus saistītos faktorus un aprēķināt precīzu ūdens padeves laiku “sausajām” sprinkleru sistēmām.Screenshot 2024-07-05 at 08.32.48

3. Iespēja veidot telpas (Spaces) no IFC faila

Project Wizard rīks tagad ļauj izveidot telpas (Spaces) no ielinkota IFC faila. Iepriekš varēja tikai kopēt telpu sarakstu. Rīks arī  automātiski izveido telpu kontūras labākai redzamībai. 

Screenshot 2024-07-05 at 08.34.274. Skatu izvēle reāllaika sadursmju vietu pārbaudei 

Reāllaika sadursmju vietu pārbaudes veikšana var palēnināt Revit veiktspēju. MagiCAD tagad nodrošina skatu izvēli reāllaika sadursmju vietu pārbaudei. Sadursmju pārbaudes veikšana tikai atlasītajos skatos palīdz uzlabot veiktspēju un vispārējo modelēšanas pieredzi. 

Screenshot 2024-07-05 at 08.35.34

5. Ierīču un vārstu dimensionēšana

Cauruļvadu izmērus var viegli mainīt projektēšanas laikā, izmantojot Sizing rīku. Tomēr daudzu komponentu, piemēram, droseļvārstu un citu vārstu izmēri pēc automātiskās dimensionēšanas rīka izmantošanas paliek nemainīgi un rada problēmas ar neatbilstošiem cauruļvadu un komponentu izmēriem. Jaunais Product sizing rīks ļauj viegli mainīt komponentu izmērus, lai tie atbilstu blakus esošajiem cauruļvadiem.

Screenshot 2024-07-05 at 08.36.39

6. Elektrisko sistēmu klasifikācijas kodi 

Klasifikācijas kodus tagad var pievienot arī elektriskajām sistēmām, tostarp sakaru un vājstrāvu sistēmām. Tas ļauj elektrisko sistēmu projektiem pievienot nacionālās sistēmu klasifikācijas un atvieglo sistēmu identificēšanu.

Sistēmas klasifikācijas informācija tiek ierakstīta elektrisko objektu instanču parametros, tāpat kā cita elektrisko sistēmu informācija. Ir pievienoti jauni sistēmas klasifikācijas kodu parametri izmantošanai elektriskajās, sakaru un datu sistēmās, un sistēmas objektiem sistēmas modelēšanas laikā tiek aizpildītas parametru vērtības.

Screenshot 2024-07-05 at 08.38.25

7. Jauna veidgabalu uzstādīšanas iespēja cauruļvadiem

Jaunā Smart uzstādīšanas iespēja ļauj viegli un efektīvi uzstādīt leņķveida veidgabalus. Viedā uzstādīšana ļauj lietotājiem aizstāt 90 grādu līkumus ar trejgabaliem, kā redzams zemāk attēlā. Tas ir īpaši noderīgi, uzstādot sienu pievienojumus ūdensvadiem. Viedā uzstādīšana ir pieejama lietošanai produktiem no kategorijām Other component un Stop valve.

Screenshot 2024-07-05 at 08.39.24

8. Angle to horizontal rīks cauruļvadiem ar kritumu 

Tagad Angle to horizontal rīku var izmantot arī cauruļvadiem ar kritumu.  

Screenshot 2024-07-05 at 08.40.47

9. Vairāki uzlabojumi aprēķinos

Jaunajā versijā ir iekļauti daudzu dažādu aprēķinu funkciju uzlabojumi.

Tagad, veicot ventilācijas sistēmu skaņas aprēķinu, ir iespējams ignorēt trokšņu samazināšanos sadales kārbās. Šī opcija ignorē trokšņu samazināšanos, ko izraisa skaņas viļņu atstarošana sadales kārbā, bet samazināšanās, kas notiek gaisa vados joprojām tiek iekļauta aprēķinā.

Veicot sprinkleru sistēmu aprēķinus, Sprinkler calculation options dialoglogā ievadītās vērtības tagad tiek saglabātas automātiski. Iepriekš ievadītās vērtības netika saglabātas, ja vien lietotāji aprēķina atskaitē (sprinkler calculation report) nebija atlasījuši Update to model opciju.

Termostatu pozīcijas regulēšanas informācija tagad tiek saglabāta kā radiatora parametrs. Tas novērš nepieciešamību pēc atsevišķu marķējumu (tags) likšanas atsevišķi radiatoram un termostatiem.

Apkures/dzesēšanas balansēšanas aprēķina atskaitē ir pievienota turpgaitas ūdens temperatūra.

Veicot kanalizācijas sistēmu plūsmas aprēķinu, kanalizācijas caurulēm tagad tiek pievienota arī maksimālā nominālā plūsma no ierīcēm.

10. Uzlabojumi “Update parameters” funkcionalitātē 

Ir ievērojami uzlabota funkcijas “Update parameters” veiktspēja, atjauninot produkta koda (Product code) instances parametru. Parametru atjaunināšana tagad tiek veikta daudz ātrāk, īpaši cauruļvadu (Piping) produktiem.

MagiCAD 2025 for AutoCAD — jaunumi:

1. AutoCAD 2025 atbalsts

Jaunā MagiCAD 2025 versija atbalsta Autodesk AutoCAD 2025 versiju, kā arī 2021-2024 AutoCAD versijas, ieskaitot AutoCAD MEP un AutoCAD Architecture.

Screenshot 2024-07-05 at 08.44.04

2. Ātrāka un vieglāka piekļuve MagiCAD rokasgrāmatai

Tagad modelēšanas laikā varat vieglāk un ātrāk atrast vairāk informācijas par konkrēto MagiCAD funkciju. Vienkārši virziet kursoru virs konkrētās funkcijas pogas un nospiediet taustiņu F1, lai atvērtu attiecīgo MagiCAD rokasgrāmatas sadaļu.

Screenshot 2024-07-05 at 08.45.333. DIALux evo failu imports

DIALux evo ir visaptverošs plānošanas rīks apgaismojuma projektēšanai. Tagad varat importēt apgaismojuma plānus no DIALux evo uz MagiCAD caur IFC formātu.

Pēc importētā IFC faila atvēršanas MagiCAD lietotājiem ir jāizvēlas, kuru stāvu pievienot no DIALux evo modeļa, un pēc tam izvēlēties atbilstošus gaismekļus no MagiCAD bibliotēkas. 

4. Uzlabojumi kopņu sistēmu modelēšanā un aprēķinos (Electrical modulī)

MagiCAD 2024 UR-2 versija ļāva modelēt kopņu sistēmas. Tagad ar jauno MagiCAD 2025 versiju ir iespējams arī veikt kopņu sistēmu aprēķinus, kas atvieglo šo sistēmu modelēšanu.

Kopņu sistēmas tagad tiek atbalstītas gan īssavienojuma aprēķinos, gan sprieguma krituma aprēķinos. Turklāt kopņu sistēmām varat definēt atzaru noklusējuma garumus. 

Screenshot 2024-07-05 at 08.46.56

5. Uzlabojumi zemgrīdas apkures sistēmu izklājumos 

Ir uzlabots algoritms automātiskajā zemgrīdas apkures sistēmu modelēšanas rīkā Underfloor Heating. Šis rīks tagad labāk ievērtē dažādas telpu formas, šķēršļus un “aukstās” sienas, kā rezultātā lietotājiem tiek piedāvāti vēl labāki cilpu izklājumu ieteikumi.

Screenshot 2024-07-05 at 08.47.58

6. Klasifikācijas kodi vispārīgiem elementiem

Tagad ir iespēja pievienot nacionālās klasifikācijas kodus dažādiem vispārīgiem elementiem (Generic objects), piemēram, skatakām un sadales skapjiem, kā arī paredzamajām atvērumu vietām un cauruļvadu veidgabaliem.

Screenshot 2024-07-05 at 08.49.02

7.  “Sauso” sprinkleru sistēmu aprēķins 

Tukša tīkla piepildīšana ar ūdeni ir diezgan sarežģīts uzdevums. Ūdens plūsmu ietekmē dažādi faktori, tostarp ūdens īpašības, “sausā vārsta” (dry valve) parametri, tīkla dizains, sākotnējais gāzes spiediens un sprinklera galvas īpašības. MagiCAD ļauj definēt visus saistītos faktorus un aprēķināt precīzu ūdens padeves laiku “sausajām” sprinkleru sistēmām.

Screenshot 2024-07-05 at 08.50.14

8. Termisko tiltu aprēķins MagiCAD Room 

Tagad MagiCAD Room siltuma zudumu aprēķinos ņem vērā papildu siltuma zudumus no termiskajiem tiltiem.

Aprēķinus var veikt saskaņā ar Somijas Nacionālo būvniecības kodeksu (National Building Code of Finland 2012) vai izmantojot noteiktu procentuālo daļu no esošajiem siltuma zudumiem kā aptuvenus siltuma zudumus no termiskajiem tiltiem.

Screenshot 2024-07-05 at 08.51.17