Lāzerskenēšana un fotogrammetrija

InfoEra Latvia piedāvā lāzerskenēšanas un fotogrammetrijas pakalpojumus.

TVtornis-1a

Mums ir ilggadēja pieredze ar publiskā un privātā sektora objektu lāzerskenēšanu Baltijas valstīs, tostarp Zaķusalas TV torņa lāzerskenēšanu, kur tika izmantoti 3 dažādi paņēmieni :

  • Faro X330 skeneris tika izmantots nelieliem diapazoniem torņa iekšpusē (attēlā attēlots zilā krāsā).
  • Ārējie skenējumi (attēlā sarkanā krāsā) tika uzņemti ar Trimble TX8, kas labi darbojās vidējā diapazonā.
  • Sakarā ar vajadzību pēc augstas veiktspējas lielos attālumos torņa augšdaļai tika izmantots Riegl Z420i (attēlā oranža).
  • Skenētie dati tika reģistrēti, izmantojot Faro Scene un Trimble RealWorks apstrādes programmatūru. Galīgajā projektā bija pavisam 1400 skenēšanas.

 

BIM modelēšana, izmantojot jaunās Undet izstrādes

Modelēšana tika pabeigta, izmantojot programmatūru AutoCAD, Revit un Undet.Torņa kontūras un stāvu plāni tika noformēti, izmantojot Undet for AutoCAD,un pārveidoti par Revit modeli, izmantojot BIM jaunās Undet izstrādes. Jaunā funkcionalitāte ļāva automātiski pārveidot DWG failu par Revit modeli, saglabājot saimes objektus, piemēram, sienas, grīdas, logus un durvis. Turklāt ar jaunieviesto paplašinājumu Undet projekts tika skatīts tieši Revit – tas palīdzēja pārvaldīt punktu mākoņa sekcijas neatkarīgi no Revit sekciju skata diapazona galīgajā modelēšanas un kvalitātes nodrošināšanas posmā.

 

 

 

 

 

SAZINĀTIES