4 veidi, kā bloķēt AutoCAD Viewports

AutoCAD padomi
12 Nov 2019

Šoreiz rakstu sērijā “Padomi AutoCAD lietošanā” Jūs iepazīstināsim, kā bloķēt Viewports.

Atcerieties, kad pirmo reizi sākāt lietot AutoCAD? Katra jūsu veiktā darbība bija kas jauns, un pirms tās veikšanas bija jāpārdomā. Tad laika gaitā viss kļuva vieglāk un sāka veidoties ieradumi. Daži bija labi, un daži varbūt ne tik labi.

Šodienas padoms ir par vienu no labiem ieradumiem, kas nav pārāk izplatīts. Tas ir vienkārši. Kad esat rūpīgi izveidojis, mērogojis un izlīdzinājis izkārtojuma skatu, vienmēr, VIENMĒR bloķējiet skatu (Viewport). Ir četri veidi, kā to izdarīt.

  • 1. metode

    Visizplatītākā metode ir arī vienkāršākā. Atlasiet Viewport un pēc tam statusa joslā noklikšķiniet uz bloķēšanas ikonas blakus Annotative Scale vadībai. Pārliecinieties, vai ikona ir zila un atslēgas ikona bloķēta!

AC_12nov_1

 

  • 2. metode

Ja vēlaties, pēc Viewport izvēles jūs varat arī noklikšķināt ar peles labo pogu, lai parādītu kontekstuālo uznirstošo izvēlni. Atrodiet rindiņu Display Locked, un iestatiet to uz Yes.

  • 3. metode

Varbūt jūs esat Properties Palette cienītājs, un kurš jūs varētu vainot? Kad Viewport ir atlasīts, atrodiet opciju Displejs bloķēts. Atkal iestatiet to uz Yes.

  • 4. metode

Pēdējā metode ir atrodama konteksta cilnē Layout Ribbon. Panelī Layout Viewports nolaižamajā izvēlnē atlasiet Bloķēt. Šī ir vienīgā no četrām metodēm, kas neprasa, lai atlasītu Viewport pirms tā iestatīšanas uz Bloķēts. Lai gan jūs joprojām varat to izdarīt šādā veidā, tas liks jums izvēlēties Viewport, ja tas nav izvēlēts.

Piesakies un uzzini vēl vairāk noderīgu padomu, apmeklējot InfoEra Latvia organizētās AutoCAD apmācības!

 AUTOCAD PAMATKURSS