Eifeļa tornis Parīzē gatavojas vērienīgai rekonstrukcijai

Jaunumi
25 Apr 2018

Eifeļa tornis tika uzbūvēts 1889. gadā Parīzē par godu pasaules Parīzes izstādei. Tā autors ir arhitekts Gustavs Eifelis, kurš pats neticēja, ka 324 metrus augstais tornis “dzīvos” tik ilgu dzīvi.Šobrīd Pasaulē Eifeļa tornis ir kļuvis par pasaules atpazīstamāko tūrisma objektu, jo katru gadu piesaista aptuveni 40 miljonu cilvēku.

Laikam ejot, Eifeļa tornis ir paspējis novecot – 441 tonnu smagās metinātās dzelzs konstrukcijas ir skārusi rūsa, bet tā apkārtne zaudējusi savu krāšņumu. Parīzes valdība apzinās šo negatīvo faktu. Tāpēc sadarbībā ar lielāko programmatūru ražotāju Autodesk plāno atjaunot Eifeļa torni, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un rekonstrukcijas procesā izmantojot BIM principus. Tādējādi jau līdz 2024. gadam krāšņais Parīzes simbols tiks rekonstruēts un atkal varēs priecēt tūristus un vietējos iedzīvotājus ar tā krāšņo veidolu.

Autodesk AEC Stratēģiskās plānošanas viceprezidents Nikolas Mangons atzīst, ka lielākā daļa no visiem apmeklētājiem ir tūristi nevis lokālie iedzīvotāji, tāpēc ir nepieciešami lieli renovācijas darbi, lai Eifeļa tornis nezaudē savu vērtību kā tūristu acīs, tā arī pašu vietējo iedzīvotāju vidū. Turklāt Parīze ir nodēvēta par Eiropas kultūras metropoli un vērienīgu pasākumu norises vietu, kurā notiek dažādi milzīgi pasākumi, kuri pulcē apmeklētājus no visas pasaules. Viens no lielākajiem pasākumiem, kas Parīzi sagaida 2024. gadā ir Vasaras olimpiskās spēles, bet 2026. gadā Parīzē notiks pasaules kauss Regbijā. Šādu vērienīgu pasākumu organizēšana ir bijis viens no iemesliem, kāpēc Parīzes vadība ir izvēlējusies Autodesk kā savu partneri BIM ieviešanā.

Nikolas Mangons atzīst, ka nu jau ir uzsākta Eifeļa torņa un tā apkārtnes skenēšana, kā arī 3D modeļu veidošana BIM vidē. Autodesk AEC Stratēģiskās plānošanas viceprezidents atklāj, ka  Autodesk kompānija izstrādās 3D modeli un nodrošinās tam piekļuvi 4 labākajiem pasaules arhitektiem, kuri, izmantojot BIM tehnoloģijas varēs iesniegt savus piedāvājumus projekta izstrādei. Tas jāveic līdz 2019. gada sākumam. Pēc tam tiks izvēlēts labākais risinājums un vienam no arhitektiem būs iespēja projektu realizēt.

Ne tikai Eifeļa torņa renovācija Parīzē gaida lielas pārmaiņas, bet arī Francijas galvaspilsētas infrastruktūra un ēkas gaida to restaurāciju. Šādas pārmaiņas ir nepieciešamas, ņemot vērā dažādus negatīvus notikumus Parīzē, piemēram, 2016. gadā notikušos lielos plūdus, kuru laikā tika sasniegts rekordliels ūdens līmeņa pieaugums. Turklāt Francijas zinātnieki ir izvirzījuši hipotēzi, ka Parīzē ar katru gadu var pieaugt plūdu skaits un to lielums, tāpēc Autodesk AEC Stratēģiskās plānošanas viceprezidents Nikolas Mangons uzskata, ka Parīzei jāsagatavojas šādām dabas stihijām, uzsverot, ka BIM ieviešana varētu palīdzēt saprast Francijas galvaspilsētas vājos punktus.

Nikolas Mangons uzsver arī to, ka ieviešot BIM Parīzē, būvniecības nozaru pārstāvji varētu veidot ēku, ceļu, pazemes un virszemes satiksmes, gaisa sastāva un pat cilvēku kustības simulācijas, lai uzlabotu Parīzes dzīves līmeņa kvalitāti!