Muzeja digitalizētie eksponāti ar Autodesk ReCap fotogrāfijām

Jaunumi
06 Feb 2018

 

Senlaiku eksponātiem muzejos vairs nav jābūt paslēptiem aiz stikla paneļiem, bet tie beidzot ir ieguvuši jaunu elpu, pateicoties Autodesk ReCap radītajiem 3D modeļiem!.

Nacionālo vēstures atklājumu muzeja institūts Taizemē ir uzsācis sadarbību ar Autodesk ReCap, lai valsts mērogā digitalizētu 1500 dažādus muzeja institūta eksponātus.

Autodesk ReCap digitalizācijas iespējas ir bezgalīgas, lai atdzīvinātu senus artefaktus un apmeklētājiem izstāstītu to seno vēsturi. Šādi izveidotie modeļi rada jaunas iespējas, piemēram, lai cilvēki interaktīvi mācītos par dažādiem notikumiem vēsturē dažādās vidēs (tīmekļa pārlūkā, no 3D veidotajām kopijām vai virtuālajā realitātē). Iegūtie digitalizētie eksponāti aizrauj tieši jaunās paaudzes pārstāvjus, jo 3 dimensiāli izprintētos eksponātus var ielikt plaukstā un sajust Taizemes krāšņo pagātni.

Šāds mēģinājums atdzīvināt senos artefaktus nav vienīgais Nacionālo vēstures atklājumu muzeja institūta mēģinājums Taizemē, taču viennozīmīgi ir dārgākais un efektīvākais. 2016. gada jūnijā muzeja institūts veica pētījumu, izmantojot lāzerskeneri. Pētījums bijis ļoti dārgs, taču nav attaisnojis cerības, jo tehniskās muzeja iespējas nespēja veikt visas nepieciešamās funkcijas un darbības. Pēc neveiksmīgā izmēģinājuma nāca Autodesk ReCap un rezultātā 2D eksponātu fotogrāfijas pārtapa 3D modeļos, kuri viegli un ērti tika nodoti masīvajiem muzeja institūta digitalizācijas projektiem.

Arī daudzi muzeji visā Pasaulē ir uzsākuši digitalizēt dažādus eksponātus,piemēram, Smitsona instititūts Vašingtonā. Turklāt, ar jaunajiem 3D eksponātu modeļiem ir atklātas jaunas vēstures detaļas, kuras pirms tam netika pamanītas.

Izveidotā sadarbība starp Nacionālo vēstures atklājuma  muzeja institūtu un Autodesk ReCap ir labs sākums ilglaicīgai projektu veidošanai. Tagad vēstures un muzeju cienītāji Taizemē muzeja artefaktus var izbaudīt interaktīvi un šobrīd notiek aktīva darbība, lai palielinātu 3D eksponātu kolekcijas muzejos.

Ar Autodesk ReCap digitalizētajām fotogrāfijām kultūras un dabas mantojumu saglabāšana, pasargāšana un cilvēku izglītošana par pagātni kļūs arvien aktuālāka un nozīmīgāka.