Programmatūras izmantošana izglītības iestādēs

Jaunumi
08 Nov 2018

Ikviena izstrādātā programmatūra ir intelektuālais īpašums, kas tiek aizsargāts ar Autortiesību likumu. Turklāt, katrs programmatūras ražotājs ir noteicis, kā programmatūru drīkst izmantot, nosakot licences tipu, lietošanas ierobežojumus, izstrādātāja autortiesības un izmantošanas mērķi.

Noteikumi attiecināmi ne vien uz uzņēmumiem vai privātpersonām, kas galvenokārt, datorprogrammas izmanto komerciāliem mērķiem, bet arī uz izglītības iestādēm. Dažādu datorprogrammu ražotāji, arī Autodesk, nodrošina bezmaksas piekļuvi populārākajām 2D un 3D modelēšanas programmām (AutoCAD, Revit, 3ds Max, Inventor, u.c.), lai studentiem dotu iespēju iepazīties ar nozarē plaši izmantotajiem rīkiem.

 

Kam ir tiesības saņemt bezmaksas izglītības licences?

  1. Izglītības iestādes ir tiesīgas iegūt Autodesk multi-user programmatūras licences apmācību klasēm un laboratorijām. Turklāt, izglītības iestādēm ir iespēja izmantot jaunākās datorprogrammu versijas un tehnisko atbalstu, lai studenti iegūtu nepieciešamās zināšanas izvēlētajā nozarē un viegli iekļautos darba vidē.
  2. Studenti un pasniedzēji var saņemt single-user licences, kuras var iegūt attiecīgajā izglītības iestādē un lejuplādēt savā personīgajā datorā. Tomēr jāatceras, ka lejuplādēto programmatūru drīkst izmantot tikai mācību vai pētniecības nolūkiem, bet nekādā gadījumā komerciālu vai profesionālu mērķu sasniegšanai. Kopš 2019. versijas izlaišanas apgrozībā, Autodesk ir atjaunojis “Student version” ūdenszīmes uz projektiem, kuri izstrādāti ar izglītības iestādēm un studentiem paredzētajām licencēm. Tāpēc svarīgi atcerēties, ka, izmantojot šādus projektus komerciāliem mērķiem, pastāv iespēja sabojāt visu projektu.
  3. Privātpersonas un uzņēmumi, kuri izstrādā produktus izglītības mērķiem.

 

Mākoņtehnoloģiju pakalpojumu izmantošana

Mākoņtehnoloģijām ir pieejams noteikts skaits mākoņkredītu, lai veiktu noteiktas darbības “mākonī”, piemēram, renderēšanu vai simulāciju. Saskaņā ar programmatūras lietošanas noteikumiem izglītības iestādes studentiem un pasniedzējiem ir pieejams neierobežots skaits mākoņkredītpunktu, kurus drīkst izmantot tikai mācību un pētniecības nolūkos.

Lejupielādē bezmaksas licenci šeit.