Projektēšanas uzņēmuma Projekts 3, SIA pieredzes stāsts darbā ar Autopath

26 2023

SIA “Projekts 3” ir projektēšanas kompānija, kas dibināta 2002. gadā ar mērķi izveidot spēcīgu, konkurētspējīgu inženieru komandu transportbūvju infrastruktūras un ar to saistīto inženierkomunikāciju projektu izstrādei.

Projekts 3, SIA pakalpojumi:

Projektēšana

 • Valsts galveno autoceļu un tiltu, 1. un 2. šķiras ceļu un tiltu, pilsētu ielu, kā arī māju un pagasta ceļu projektēšana;
 • Tiltu būvju infrastruktūras būvju projektēšana;
 • Inženierkomunikāciju projektēšana.

Konsultatīvie pakalpojumi

 • Konkursu nolikumu sagatavošana;
 • Līgumu sagatavošana;
 • Objektu nodošana ekspluatācijā.

Projekts 3, SIA ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijā, kas veic savu darbu izcilā kvalitātē un piedāvā augstu projektu izstrādes detalizācijas līmeni.

Projekts 3, SIA realizēto projektu piemēri: http://www.projekts3.lv/lv/projects

Profesionāli un kvalificēti inženieri “iet roku rokā” ar jaunākajām tehnoloģijām, kas palīdz nodrošināt projektu precizitāti, mazināt kļūdu daudzumu, veikt darbus ātrāk un dinamiskāk.

Projekts 3, SIA ir plaša pieredze ar tādiem rīkiem, kā: AutoCAD, Civil 3D, Subassembly Composer u.c. Pirms kāda laika uzņēmums savā darba ikdienā sāka izmantot arī Autopath paplašinājumu.

Programmatūra Autopath ir profesionāls CGS LABS ražotāja izveidots transportlīdzekļu kustības analīzes un simulācijas rīks, kas paredzēts infrastruktūras, transporta un loģistikas speciālistiem, arhitektiem un pilsētvides plānotājiem u.c. nozaru pārstāvjiem.

Autopath galvenokārt tiek izmantots, lai analizētu dažādu transportlīdzekļu veidu kustības iespējas uz ceļiem, krustojumiem, apļveida krustojumiem, apvedceļiem, autostāvvietām, noliktavām, lidlaukiem vai būvlaukumiem. Darbojas kā spraudnis Civil 3D, AutoCAD vai BricsCAD.

Ar Autopath lietošanas pieredzi dalās Projekts 3, SIA inženiere, sertificēta Civil 3D instruktore Lāsma Dzintare:

“Autopath, protams, nav vienīgais rīks transportlīdzekļu trajektorijas analīzei, ar kuru ir bijusi pieredze. Autopath ir priekšrocības, kas izceļ šo rīku citu alternatīvu vidū. Pirmkārt, tam ir ļoti plaša bibliotēka dažādu valstu transportlīdzekļiem un arī konkrētiem ražotājiem, modeļiem. Autopath paver lielisku iespēju pārbaudīt transportlīdzekļu braukšanas trajektorijas projektējamajai zonai, piemēram, ar Scania kravas automašīnām. Pirms kāda laika ir bijusi pieredze lidostas projektā un Lāsma atzīst, ka Autopath būtu bijis noderīgs rīks, jo ir iespējams veikt analīzi pat lidmašīnām. Transportlīdzekļu pielāgošana savām vajadzībām ir vēl viena priekšrocība. Autopath ir viegli lietojams un intuitīvs. Ērtā veidā ir iespējams pārbaudīt trajektorijas, tās modificēt un veidot atskaites. Darbā ļoti noder arī atpakaļgaitas analīze. Pie iecienītām funkcijām Lāsma min Easy drive, kurā var veikt arī Undo (pēdējā stūres pagrieziena manevra atsaukšanas iespēju), nesākot konkrētās trajektorijas modelēšanu no jauna. Būvinženieriem trajektoriju pārbaude ir īss process, taču darbā ļoti vitāls, kas var būtiski atsaukties uz ģeometrisko parametru izvēli, konkrētajam manevram nepieciešamo teritoriju, satiksmes drošību, automašīnām samainoties utt. Lāsmas darba pieredze rāda, ka arvien biežāk klientiem jeb pasūtītājiem ir svarīgi redzēt trajektoriju analīzi konkrētiem transportlīdzekļu veidiem, dažkārt pat konkrētam transportlīdzekļa modelim”.

Galvenās Autopath priekšrocības:

 • Integrēts Google Maps imports un eksports, īpaši noderīgs speciālo transportlīdzekļu plānošanai (piemēram, ugunsdzēsēju mašīnu piebraukšanas simulācijai);
 • Viegli mainīt trajektorijas virzienu;
 • Iespējams  priekšskatīt visus turpmāk iespējamos manevrus;
 • Savām vajadzībām pielāgoti transportlīdzekļi;
 • Vairāku piekabju, asu pievienošana;
 • Iekļautas dažādu valstu transportlīdzekļu bibliotēkas, arī speciālie transportlīdzekļi;
 • 3D transportlīdzekļu animāciju veidošanas iespējas;
 • Veikto analīžu atskaišu sagatavošana;
 • Video ieraksts veiktajām transportlīdzekļu analīzes kustībām;
 • Ātri apgūstams un viegli lietojams.

 

Uzziniet arī Jūs par Autopath priekšrocībām, izmēģinot to darbībā!

Bezmaksas trial versija pieejama, aizpildot reģistrāciju: https://cgs-labs.com/autopath/#obrazec

Screenshot 2023-06-26 at 14.00.50Saules ielas rekonstrukcija Ventspilī. Avots: www.projekts3.lv/projects

Screenshot 2023-06-26 at 14.01.47Mūsas tilta rekonstrukcija Bauskā. Avots: www.projekts3.lv/projects

Screenshot 2023-06-26 at 13.59.17Autoceļa A2 rekonstrukcija Siguldā. Avots:  www.projekts3.lv/projects