Top 7 Revit padomi un shortcut'i

19 Mar 2020

Šoreiz rakstu sērijā “Padomi Revit lietošanā” iepazīstināsim ar dažiem padomiem un ieteikumiem Autodesk Revit lietošanā.

  • Atvadies no nejaušiem klikšķiem

Nejauši dubultklikšķi uz komponenta saimes var sabojāt brīdi, aizvedot tieši uz saimju rediģēšanu. Vari vai nu palēnināt savas peles klikšķināšanas ātrumu, vai arī pielāgot Revit iestatījumus, lai tas izdarītu to, ko vēlies. Atver cilni Lietotāja interfeiss (User Interface), kas atrodas izvēlnē Revit Opcijas, “Pielāgojiet” (Customise) dubultklikšķi uz Opcijas saimēm un atlasi vēlamo opciju:
“Edit Type” (ieteicamais)
“Do Nothing”
“Edit Family” (noklusējums – nav ieteicams)

Revit padomi

 

  • Esi gudrs, izvēloties objektus

Ir tik vienkārši atlasīt objektus, kurus tev nemaz nevajag. Iepazīsti un izmanto savas atlases metodes, lai izvairītos no lietu iezīmēšanas, kuras tev nav vajadzīgas. Šie rīki ir pieejami parocīgā stāvoklī ekrāna apakšējā labajā pusē:

Atlasīt saites: Izslēdz! Kad saite ir savā vietā, izslēdz to, lai vairs kļūdaini neizvēlētos saiti.

Noderīgs padoms: Neaizmirsti piespraust saiti, pretējā gadījumā, tu to joprojām varēsi pārvietot, izmantojot komandu – izlīdzināt (align).

Atlasīt pamatni: Izslēdz! Izņemot neparastos gadījumos, kad patiesībā vēlaties pārvietot apakšklāja elementu.

Atlasīt piespraustos elementus: Izslēdz! Izņemot gadījumus, kad vēlies atspraust elementu vai izpētīt tā īpašības.

Filtrs: Vienmēr izmanto filtra pogu, lai pārliecinātos, ka neesi kļūdaini atlasījis elementus, kuri tev nav nepieciešami. Filtrē tos.

Revit2

  • Izslēdz “Velciet elementus atlasē”

Izslēdz to, lūdzu, vienkārši izslēdz! Tas ir ārkārtīgi bīstams; tas padara pārāk vienkārši elementu pārvietošanu kļūdas dēļ, it īpaši, ja loga izvēlei izmanto peli.

Revit3

  • Izmanto īsceļu taustiņu priekšrocības

Tastatūras īsceļi ir ātrākais veids, kā pateikt Revit’am, ko vēlies darīt. Iemācies Revit noklusējuma iestatījumus un /vai iestati pats savus. Noklikšķini uz Revit opciju cilnes “Lietotāja saskarne” un pēc tam uz “Keyboard shortcuts”.

  • Izmanto objekta pieķeršanās īsceļus (shortcut)

Vari izmantot taustiņu , lai pārvietotos pa pieķeršanās punktiem, vai arī vari pietuvināt un novietot kursoru tuvu tai vietai, pie kuras mēģini pieķerties, bet kāpēc neizmantot īsceļa taustiņus, lai nekavējoties pieķertos pie vietas, kuras vēlies? Tie vienmēr ir precīzi un daudz ātrāk ir iespējams pieķerties pie vietas, kuras tev nepieciešams. Tos īsceļus, kas nāk ar Revit, ir patiešām viegli atcerēties: No sākuma jānospiež burts “S”, pēc tam vēlamā objekta pirmais burts (angļu valodā):
SE (Snap-to-Endpoint)
SI (Snap-to-Intersection)
SM (Snap-to-Midpoint)
SC (Snap-to-Center)
ST (Snap-to-Tangent)

  • Izbaudi ierobežojumus

Ierobežojumu noteikšana modeļa elementiem ir lielisks veids, kā pastāstīt Revit un citiem komandas biedriem par attiecībām starp elementiem, kas jāuztur. Tomēr šīs attiecības ir grūti iztēloties, it īpaši tiem komandas biedriem, kuri tās nemaz nav veidojuši. Kurš vēl nav saņēmis brīdinājumu vai kļūdas ziņojumu, kurā teikts, ka jūs nevarat veikt noteiktas izmaiņas?

padomi_revit_4
Displeja režīma “Atklāt ierobežojumus (Reveal Constraints)” izmantošana – kas atrodas skata vadības joslā, jebkura skata apakšā – ļauj skaidri redzēt, kādi ierobežojumi ir Revit modelī.

  • Izmanto ļoti labu renderēšanas tehnoloģiju

Tehnoloģijas un resursi, kas saistīti ar renderēšanu, tiek strauji attīstīti, un tas, ko šodien vari izdarīt minūtes laikā, prasīja stundas, ja ne dienas pirms 5 gadiem. Seko līdzi tehnoloģijas attīstībai un izmanto tās.

Avots: https://www.revitworks.com/