6 iemesli, kāpēc iegādāties programmatūras licenci

Jaunumi
27 2018

Pirms vairākiem gadiem tikai retais darba vai personīgajām vajadzībām izmantoja legālas datorprogrammas, jo uzskatīja, ka tā ir lieka naudas līdzekļu izšķiešana, kā arī neapzinājās riskus, lietojot pirātisku programmu. 2016. gada veiktajā kompānijas “Microsoft” pētījumā tika atklāts, ka Latvijā pirātisma līmenis ir bijis 56% liels, taču šobrīd 2018. gada dati liecina, ka tas sarucis līdz pat 49%. Šāds samazinājums 2 gadu laikā ir skaidrojams ar to, ka šobrīd sabiedrība tiek aktīvi informēta par dažādiem riskiem, kas var skart ikvienu lietotāju, izmantojot nelegālu programmatūru. Tāpat cilvēki ir sākuši apzināties priekšrocības, iegādājoties licencētu programmatūru. Arī mēs esam apkopojuši dažas no priekšrocībām, strādājot ar licencētu datorprogrammu.

 • Atbalsts

Ikviens, kurš iegādājas Autodesk programmatūras licenci var saņemt Autodesk atbalstu, kas pieejams 8 pakalpojuma veidos:

 1. Programmatūras kopienas forums. Pieslēgšanās notiek ar Jūsu Autodesk Account piekļuves datiem.
 2. Pieteikšanās zvanam ar Autodesk speciālistiem, ko varat veikt caur savu Autodesk account. Kā to izdarīt, atradīsi ŠEIT;
 3. Tiešsaistes tērzētava (Chat), kuru atvērt ŠEIT;
 4. Attālināta pieslēgšanās Jūsu datoram. Pēc sazināšanās ar kādu no Autodesk tehniskajiem speciālistiem, Jums var tikt piedāvāta iespēja attālināti pieslēgties datoram;
 5. API – programmatūras darbvirsmas pielāgošana;
 6. Palīgmateriāli vietnē Knowledgebase;
 7. Videokonsultācijas, kuras atradīsiet ŠEIT;
 8. Apmācību video
 • Datu drošība un aizsardzība

Iegādājoties programmatūras licenci Jūs esat pasargāts no datu zādzības vai dažādiem vīrusiem, kas var radīt neatgriezeniskus bojājumus Jūsu datoram vai operētājsistēmai. Tāpat Jūs esat pasargāts no nelegālajās programmatūrās iestrādātajām spiegu programmām, kas ievāc jūsu personīgo informāciju, jums par to pat nezinot.

 • Uzņēmuma vai privātpersonas tiesiska darbība

Programmatūras licences iegāde pasargā no kriminālatbildības. Tas var būt gan administratīvs sods, kas nav mazāks par 10 Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu kopsummu vai smagāka pārkāpuma gadījumā tiek uzsākts kriminālprocess, kurā persona vai personu grupa var zaudēt brīvību līdz pat 6 gadiem.

 • Datorprogrammu ražotāja Autodesk licenču audits

Pēc Autodesk programmatūras iegādes, instalācijas brīdī lietotājam piekrītot visiem programmatūras lietošanas noteikumiem,datorprogrammu ražotājs Autodesk jebkurā brīdī ir tiesīgs pārbaudīt vai attiecīgā programmatūra tiek lietota atbilstoši visiem noteikumiem un uzņēmuma vajadzībām. Līdzīgi ir arī ar citu ražotāju datorprogrammām. Autodesk ir paziņojis, ka tuvākajā laikā pastiprinātas pārbaudes tiks veiktas Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs.

 • Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes uzraudzība

2018. gadā veiktajā Globālajā datorprogrammu pētījumā secināts, ka Latvijā 49% uzņēmumu izmanto nelicencētu programmatūru. Tieši tāpēc Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aktīvi iesaistās nelegālo datorprogrammu apkarošanā, lai mazinātu negatīvo ietekmi valsts nacionālajā un ekonomiskajā līmenī.

 • Ilgtspējīga un veiksmīga uzņēmuma darbība

Legālas programmatūras licences iegāde nodrošina uzņēmuma veiksmīgu un ilgtspējīgu darbību visos tā organizācijas līmeņos. Respektīvi, pretlikumīgi izmantotas programmatūras gadījumā uzņēmumam tiek konfiscēti datoru cietie diski, kas ievērojami apgrūtina kompānijas darbību.