6 soļi efektīva projekta plāna piezīmju izveidei Revit

Jaunumi
07 Jan 2019

 

Daudzi AutoCAD lietotāji, pārējot uz BIM rīku Revit, aizvien turpina izmantot 2D metodes, lai veidotu piezīmes projekta plānu skatos. Tomēr, jāatzīst, ka izmantojot Revit, ir iespējams izstrādāt daudz efektīvāku un ērtāku būvniecības projekta plāna piezīmju sistēmu.

InfoEra Latvia programmatūras Revit speciālisti ir apkopojuši 6 soļus, lai izstrādātu efektīvu būvniecības projekta plānu piezīmes, izmantojot tādus rīkus kā Generic Annotation family un Note Block.

 

 


  1. Izveido Generic Annotation saimes failu.

Uzsākot veidot piezīmes būvniecības projekta plānam, sākotnēji nepieciešams izveidot jaunu Generic Annotation saimes failu. Tikai tagad vari modelēt apli vai citu objektu, ar kuru apzīmēt piezīmes numuru. Ja vēlies, lai objekts ir iekrāsots, izmanto rīku Line vai Marking Region.


InfoEra Latvia padomi REvit lietošanā  1. Pievieno 4  tipa parametrus.

Sākotnēji nepieciešams atvērt Generic Annotation properties cilni un pievienot 4 parametra veidus, kā tas parādīts attēlā. Visi šie parametri ir Instances parametri.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāPēc parametru pievienošanas, pievieno apzīmējumu, iestatot to kā “Piezīmes numurs”


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


Projekta vajadzībām vari pievienot arī aprakstu ārpus izveidotā objekta. To iespējams panākt, izmantojot rīku Note Text. Lai ievadītais teksts kļūtu redzams izmanto Text Visibility parametru.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā

Tagad ir iespējams  ienest saimes failu projektā.


  1. Izmanto rīku Symbol, lai izveidotu piezīmju objektus

Lai izveidotu piezīmju objektus, atver Annotation tab jeb Anotācijas cilni un izvēlies rīku Symbol. Atlasi jaunizveidotu Generic Annotation saimes failu un uzklikšķini uz projekta plāna, lai izveidotu jaunu piezīmju objektu. Tikai tagad vari ievadīt piezīmes tekstu atvērtajā skatā. Pirms teksta ievadīšanas iesakām vēlreiz pārliecināties, vai esi izvēlējies pareizo skata tipu, lai piezīmes tiktu attēlotas atbilstoši tam.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


  1. Izveido tabulu jaunajam piezīmju simbolam.

Lai sastādītu veikto piezīmju  tabulu, View cilnē izvēlies Shedules un uzklikšķini uz Note Block. Pēcāk izvēlies iepriekšizveidoto ģeneratīvo anotācijas objektu.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


Tagad piezīmju blokā pievieno 3 parametrus.

 


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


Pēc parametru pievienošanas, visas savietotās piezīmes nepieciešams izfiltrēt atkarībā no tā, kādā skatā tās atrodas, tam izmanto parametru View Type.Dotajā piemērā atlasītas stāva plānu piezīmes, tāpēc pārliecinies, vai skata tips ir vienāds ar stāva plānu.


InfoEra Latvia padomi REvit lietošanā


Kad uzstādīti filtri atver izvēlnes logu Sorting/Grouping un atzīmē “kārtot” pēc Piezīmes numura Note number un tad pēc piezīmes teksta Note Text.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


Pēdējā darbība šīs tabulas izveidošanā, ir pārbaudīt vai ir atzīmēts Hidden field. Šis solis nepieciešams, jo konkrēto parametru izmantojām tikai un vienīgi informācijas filrēšanai, pašā tabulā tas tiek slēpts.


 Latvia padomi Revit lietošanā


  1. Izveido piezīmes un pievieno tabulu

Tagad vari sākt veidot piezīmes dažādiem skatiem. Ja tās esi izveidojis ar vienādu numuru un tekstu, kas parādās vairākās vietās, tā tiks uzskatīta par vienu un to pašu piezīmi, un tabulā (Schedule) parādīsies kā viena piezīme.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


Piemērā tika mainīts piezīmes numurs “1” – Allign the bricks un visas piezīmes, kas saturēja skaitli “1” un tādu pašu tekstu tabulā parādījās kā viena un tā pati piezīme.


 

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


  1. Izveido tabulu visu piezīmju pārvaldībai.

Visbeidzot, lai izsekotu visas piezīmes un to izmaiņs projektā, iesakām izveidot papildus piezīmju bloka tabulu ar tādiem pašiem parametriem, kā iepriekšējos 2 soļos. Papildus pievieno parametru Count, bet View Type filtru nav nepieciešams izmantot.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


Pēc tabulas izveides, atver Sorting/Grouping izvēlnes logu un šķirošanas logā atzīmē “Sort by View Type”. Noteikti pārbaudi vai Header lodziņš ir iespējots un tikai tad turpini šķirot piezīmes pēc to numura un teksta.


InfoEra Latvia apdomi Revit lietošanā


Zemāk esošajā attēlā, ir redzama tabula ar piezīmēm no visiem skatu tipiem. Grafikā ir iestatīts arī Count parametrs, kas norāda, cik daudz vienādu piezīmju ir projektā.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā

Piesakies un uzzini vēl vairāk noderīgu padomu, apmeklējot InfoEra Latvia organizētās Revit Architecture apmācības!

REVIT ARCHITECTURE APMĀCĪBAS