AutoCAD Fields jeb lauku izmantošana

Jaunumi
21 Feb 2019

 

Lauki jeb Fields ir teksta logi, kas attēlo dažāda veida datus, kas nepieciešami būvprojekta izstrādes laikā. Turklāt, tie var tikt mainīti ikvienā no projektēšanas fāzēm, atkarībā no dažādām prasībām vai apstākļiem. Fields izmantošana ļauj ietaupīt laiku un izvairīties no dažādu kļūdu pieļaušanas, jo automātiski saglabā aktuālāko informāciju par rasējumā veiktajām izmaiņām.

Lai pievienotu Lauku (Field), pievieno vai rediģē Multiline tekstu, vai atlasi atribūtu tekstu, kuru vēlies mainīt. Brīdī, kad raksti tekstu, ar labo peles taustiņu izvēlies Insert Field. Šajā piemērā vienā no skatiem jeb Viewport ir redzams stāva plāns konrētā mērogā, kurš zem šī plāna norādīts teksta veidā. Fields izmantosim, lai šis teksts dinamiski atjaunotos līdz ar skata mēroga izmaiņām.

InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā

Pēc Insert Field atvērsies jauns Field dialoglogs, kurā pie Field categories un Field names atzīmē Objects. Kad tas izdarīts, uzklikšķini uz zemāk attēlā redzamā simbola, lai no rasējuma atlasītu sasaistei vēlamos objektus.

InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā

Pēc nepieciešamā skata jeb Viewport izvēles, tu atgriezīsies iepriekš redzamajā Fields dialoglogā. Lai iestatītu nepieciešamo mērogu, atver Custom Scale, kas atrodams Property logā, un izvēlies tādu formātu, kuru vēlies izmantot nepieciešamajam mērogojumam.

Turklāt, programmatūrā AutoCAD vari apskatīt Field priekšskatījumu rasējumā. Ja tevi apmierina tā izskats, vienkārši apstiprini to, uzklikšķinot uz OK.

InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā

Kad esi izveidojis Fields nepieciešamajiem objektiem savā rasējumā, iekrāsotais teksts būs sasaistīts ar izvēlētajiem objektiem un to raksturvērtībām – šajā gadījumā ar attiecīgā skata jeb Viewport mērogu. Mainot šī skata mērogojumu, izmaiņas izveidotajā laukā jeb Field aktivizēsies pēc faila saglabāšanas, drukāšānas vai arī pēc komandas REGEN izsaukšanas.

 

Iegūsti vēl vairāk zināšanu par to kā efektīvi strādāt AutoCAD vidē, apmeklējot AutoCAD apmācības!

UZZINĀT VAIRĀK