AutoCAD Filter komandas izmantošana

Jaunumi
26 Aug 2019

 

Lai atlasītu nepieciešamo objektu programmatūrā AutoCAD, droši vien ikdienā izmantojat komandu QSELECT. Tomēr jāteic, ka tai ir ierobežojumi, proti, Quick Select ļauj vienlaicīgi atlasīt tikai viena veida elementus. Lai vienlaikus atlasītu vairākus elementu tipus, iesakām izmantot komandu FILTER, ko var atrast tikai AutoCAD komandrindā. Tā spēj būtiski paātrināt un atvieglot jūsu AutoCAD darbplūsmu. Turklāt, komandas FILTER izmantošana ir pavisam vienkārša. 

Sākotnēji dialoglodziņā nepieciešams izveidot vaicājumu sarakstu, ko vēlaties atlasīt. Kad sarakasts ir gatavs, izveido filtru sarakstu, kurā ievieto vēlamos elementus – piemēram, polilīnijas un lokus. Tad noklikšķini “Add to list”.

AutoCAD padomi

Elementu saraksta veidošana

Select Filter apakšējā daļā atrodami īpaši operatori, kas palīdz veidot dažādus jums nepieciešamos nosacījumus.

Svarīgi atcerēties! Izmantojiet gan sākuma, gan beigu nosacījuma operatoru. Pievērsiet uzmanību, ka nosacījums jāiekļauj iekavās izvēlētajam elementam komandrindā. Zemāk attēlotajā piemērā izvēlamies atlasīt polilīniju VAI apli, tādēļ sākuma un beigu nosacījumiem nepieciešams pievienot nosacījumu OR.

AutoCAD padomi

Nākamajā piemērā esam izvēlējušies atlasīt visus Multileaders ar līniju stilu TuesTips, kas atrodas slānī (Layer) NOTES

Ņemiet vērā! Ja izvēlaties objektu kā slāni jeb Layer, aktivizēsies poga Select, lai jūs varētu viegli un ātri izvēlēties nepieciešmos elementus. Tāpat iespējams izmantot funkciju Add Selected Object nepieciešamo elementu atalsīšanai.

AutoCAD padomi