5 padomi ātrākam un efektīvākam darbam ar PDF failiem

Jaunumi
02 Aug 2019

Bluebeam Revu ir lielisks risinājums darbā ar PDF failiem, kas īpaši noder tāmētājiem, būvuzraugiem un būvprojektu vadītājiem, kā arī citiem ēku būves un infrastruktūras nozares pārstāvjiem. Tieši tāpēc vēlamies Jūs iepazīstināt ar 5 padomiem un trikiem, kas ļauj efektīvāk izmantot programmatūras Bluebeam Revu funkcijas un rīkus.

  • Peles labais taustiņš – tavs labākais palīgs

Vai zināji, ka ar peles labo taustiņu ir iespējams veikt virkni dažādu darbību programmatūrā Bluebeam Revu? Peles labo taustiņu vari izmantot, lai izveidotu un atvērtu jaunu failu vai tīmekļa vietni (joslā virs dokumenta); lai pārvaldītu dokumenta lapas (Thumbnails sadaļā). Tāpat peles labais taustiņš ir noderīgs, strādājot atvērtā dokumentā, lai piekļūtu tādiem rīkiem kā Format Painter un Flatten.

  • Hipersaišu izveide kategorijām, dokumentiem un meklēšanas rīkiem

Hipersaites ļauj efektīvāk un ātrāk pārvietoties PDF failos, kuri sastāv no daudzām lapām. Ar to palīdzību var izvairīties no manuālas rasējumu meklēšanas, jo, noklikšķinot uz atsauces uz citu rasējumu, lietotājs tiek automātiski aizvests līdz attiecīgajai lapai vai lapas apgabalam. Turklāt saites ļauj izsaukt arī citas komandas, piemēram, aizvest uz kādu tīmekļa vietni. Hipersaišu veidošanas process ir automatizēts, līdz ar to katra individuālā saite nav jāveido atsevišķi.

  • Momentuzņēmumu un simbolu bibliotēkas izveide

Izmantojot momentuzņēmuma jeb Snapshot rīku, iespējams uzņemtos momentuzņēmumus ievietot jebkurā dokumenta vai cita faila apgabalā. Turklāt, momentuzņēmumu izmantošana ir lielisks veids, kā veidot savu simbolu bibliotēku un izmantot tos arī turpmāk – tie tiek automātiski saglabāti rīku lādē.

  • Statusa joslas (Status bar) izmantošana

Ja skata apakšējā stūrī nav redzama statusa josla, dodies uz cilni View augšējā izvēlnē un iespējo to. Pēc tās iespējošanas varēsi izmantot tādas Bluebeam Revu funkcijas kā Reuse, Markup, Content, Snap un Grid, kas ļauj izveidot un pielāgot veiktās atzīmes gan sākotnējam dokumenta saturam, gan citām atzīmēm, gan arī lapas režģojumam.

  • Mērījumu veikšana un izmaksu aprēķināšana

Vai zināji, ka Bluebeam Revu telpas platību iespējams izmērīt ne vien izmantojot rīku Area, kas atrodams Measurments panelī, bet arī individuāli pielāgotus uzmērīšanas rīkus? Area Measurement iespējams pielāgot tā, ka tas attēlo, piemēram, grīdas seguma platību un lineārās dimensijas, kā arī parāda to ar unikāliem vizuālajiem iestatījumiem. Vēlāk, izmantojot pielāgojamās kolonnas sadaļā Markups list, iespējams arī aprēķināt aptuvenās izmaksas par izmantotajiem materiāliem.

Uzzini kā Bluebeam Revu var palīdzēt darbā ar PDF failiem arī tev, izmēģinot Bluebeam Revu 30 dienas par brīvu!

IZMĒĢINĀT 30 DIENAS PAR BRĪVU