Polilīniju rediģēšana AutoCAD

Jaunumi
01 Aug 2019

 

Polilīnija ir ārkārtīgi noderīgs līnijas veids, jo rasējuma izstrādē to var izmantot dažādos veidos. Tāpēc šoreiz rakstā “Padomi AutoCAD lietošanā” iepazīstināsim ar dažādiem polilīniju rediģēšanas rīkiem.

 

  1. Polilīniju virsotņu noapaļošanas rīks

Ja ģeometriskā figūra tiek veidota, izmantojot polilīniju, tad tās virsotnes iespējams noapaļot ar vienu komandu. Kā redzmas attēlā zemāk, no polilīnijas ir izveidots piecstūris, izmantojot AutoCAD daudzstūra komandu – ap riņķa līniju apvilkts daudzstūris ar piecām malām. 

Lai noapaļotu virsotnes, AutoCAD komandrindā ieraksti “F” un uzklikšķini “Enter”, tad ieraksti “R” un atkal “Enter”. Kad tas izdarīts, ievadi arkas rādiusa vērtību (piemēram, “1”). Tagad komandrindā no pieejamajām opcijām izvēlies Polyline un noklikšķini uz jebkura no piecstūra polilīnijas posmiem.

image001_tk26tv

 

  • Līdzenu polilīniju līkņu izveide

Zemāk redzamajā attēlā ir izveidotas vairākas polilīnijas ar kantainām virsotnēm. Lai izveidotu līdzenas polilīnijas, komandrindā nepieciešams ierakstīt “PE”, noklikšķināt “Enter” un izvēlēties opciju Multiple. Kad tas izdarīts, iezīmē visas tās polilīnijas, kuras vēlies izlīdzināt, un nospied tastatūras pogu “Enter”. Komandrindā atlasi iespēju Fit un vēlreiz uzklikšķini “Enter”, lai izietu no AutoCAD komandrindas. Tagad esi ieguvis līdzenas polilīnijas, kam piemīt vienāds un vienmērīgs izliekums.

image003_lj9927

 

  • Objektu pārvēršana polilīnijās

Programmatūrā AutoCAD līnijas, lokus vai šķēlumus iespējams pārvērst par polilīnijām, izmantojot komandu Polyline Edit. Pieņemsim, ka esam izveidojuši loku, kuru nepieciešams pārvērst par polilīniju. To iespējams izdarīt, komandrindā ierakstot “PE” un noklikšķinot “Enter”. Pēc tam nepieciešams noklikšķināt uz loka, kuru vēlies pārvērst par polilīniju. Tā kā loks nav polilīnijas objekts, komandrindā jāapstiprina, ka tiešām vēlies to pārvērst par polilīniju, spiežot “Y” un tad “Enter”.

  • Polilīniju platuma rediģēšana

Lai izceltu polilīnijas programmatūrā AutoCAD, tām iespējams pārveidot platumu. Jāpiebilst, ka pārveidojot polilīniju platumu, ir iespējams izveidot fiksētu polilīnijas biezumu, kas mainīsies proporcionāli kopējam rasējuma mērogam.

Lai pārveidotu polilīniju platumu, AutoCAD komandrindā ieraksti “PE” un noklikšķini “Enter”. Pēc tam izvēlies polilīniju, kurai vēlies mainīt platumu un AutoCAD komandrindā izvēlies opciju Width. Tad ievadi nepieciešamo platuma vērtību un divreiz uzklikšķini uz “Enter”, lai piemērotu izmaiņas un izietu no komandas.

Tāpat, programmatūrā AutoCAD iespējams mainīt polilīnijas platumu starp tās galapunktiem. Lai to izdarītu, dodies uz cilni Home un izvēlies Draw panelī esošo Poyline komandu. Otrs variants, kā mainīt polilīnijas platumu starp galapunktiem, ir izmantot AutoCAD komandu PL un uzklikšķināt jebkurā plaknes punktā, lai iestatītu polilīnijas sākumpunktu. Kad tas izdarīts, komandrindā izvēlies opciju Width, norādot polilīnijas sākumpunkta platumu. Piemērā, kas parādīts attēlā, sākuma virsotnes platums ir iestatīts ar vērtību “1”. Komandrindā pēc noklusējuma tiks pieprasīts ievadīt arī polilīnijas beigu punkta platumu, kuram piemērā piešķirta vērtība “0”. Tāpat komandrindā nepieciešams norādīt arī polilīnijas garumu, kuram piešķiram vērtību 1,5 vienības.

 

image007_sefzfi

 

  • Polilīniju biezuma rediģēšana

Polilīnijām parasti tiek iestatīts biezums, lai tā iegūtu 3D izskatu. Lai piemērotu nepieciešamo biezumu izveidotajām polilīnijām AutoCAD, izvēlēties polilīnijas, kurām vēlaties rediģēt biezumu un ar peles labo taustiņu noklikšķini uz Properties loga un izvēlies Properties Palette, kurā varēsi polilīnijai piešķirt vajadzīgo biezumu. Piemērā zemāk ir redzamas vairākas polilīnijas ar dažādām platuma vērtībām. Šīm polilīnijām piešķiram biezuma vērtību 1 vienība. Kad tas izdarīts, ir nepieciešams mainīt skatu uz SW Isometric, izmantojot funkciju ViewCube vai View Conrols. Lai skaidrāk un precīzāk redzētu biezuma izmaiņas, polilīnijām iestatām arī ēnojumu.

image008_d2ahoi

Piesakies un uzzini vēl vairāk noderīgu padomu, apmeklējot InfoEra Latvia organizētās AutoCAD apmācības!

AutoCAD APMĀCĪBAS