Pielāgotu kolonnu izmantošana apjomu iegūšanai

Jaunumi
02 Mai 2019

Apjomu iegūšanai un aprēķināšanai programmatūrā Bluebeam Revu ir lietderīgi izmantot pielāgotās kolonnas, kas padarīs Jūsu darba plūsmu efektīvāku. Bez tam pielāgotu kolonnu izmantošana veiktās atzīmes Bluebeam Revu padara dinamiskas un viegli pielāgojamas.

Pielāgotu kolonnu izmantošana atzīmju veikšanai

Izmantojot Bluebeam Revu atzīmju sarakstu jeb Markups List, pielāgotās kolonnas ir iespējams apskatīt, rediģēt un pārvaldīt. Lai veiktu minētās darbības ar pielāgotām kolonnām, sākotnēji nepieciešams atvērt Markups List, izvēlēties Columns un uzklikšķināt uz Manage Columns. Kad tas izdarīts, atvērsies jauns dialoglogs, kurā būs nepieciešams izvēlēties Custom Columns un tālāk Add.

Izvēles kolonnas

Izvēles kolonnā Bluebeam Revu izveido sarakstu ar lietotāja izveidoto atzīmju atlasi. Izvēles kolonnas ļauj papildināt veiktās atzīmes ar papildus datiem vai komentāriem. Tā piemēram, izvēles kolonnā ar nosaukumu “Materiāli” ir uzskaitīti dažāda veida būvmateriāli, kas tiks izmantoti būvprojekta realizācijā. Katram no būvmateriāliem varat piešķir noteiktu vērtību un pēc tam izveidot pārskatu ar būvprojektam paredzēto būvmateriālu izmantojumu. To varat izdarīt, izmantojot funkciju Summary. Šo pārskatu var iegūt, piemēram, PDF formātā (PDF Summary).

Formulu pielāgotās kolonnas

Formulu kolonnas sniedz iespēju veikt matemātiskas darbības un aprēķinus starp vairākām citām kolonnām. Ja izmantojat izvēles un formulu kolonnas kopā, tad iegūsiet precīzus aprēķinus izmantotajiem materiāliem un apjomiem.

Apskatot iepriekš izmantoto kolonnu “Materiāli”, tagad Jūs varat izveidot formulas kolonnu, kas sareizinās veiktos mērījumus ar tādu cenu, kādu piešķirat katram no materiāliem. Līdz ar to no veiktajiem aprēķiniem varēsiet iegūt arī materiālu izmaksu tāmi.

Turklāt, programmatūra Bluebeam Revu ļauj izveidot papildus slejas, lai izvērstu datus, kas redzami atzīmju sarakstā (Markups List). Tā piemēram, varat izveidot atsevišķu formulas sleju, kas aprēķinās izmaksas par materiālu uzstādīšanas laiku. Papildus varat iestatīt izvēles kolonnu, kurā norādīt, piemēram, atbildīgo darbuzņēmumu uzstādīšanas darbu veikšanai.

Piesakies un uzzini vēl vairāk noderīgu padomu, apmeklējot InfoEra Latvia organizētās Bluebeam Revu apmācības jau 27. maijā!

BLUEBEAM REVU APMĀCĪBAS