Kontroles punkta jeb GRIP izmantošana

Jaunumi
21 Nov 2018

Vai esi saskāries ar situāciju, kad vēlies veikt izmaiņas objektā, kas atkarīgs no cita objekta? Tā, piemēram, rasējumā ir attēlota brauktuves mala ar ietvi un ir nepieciešams veikt izmaiņas brauktuves malai. Rediģējot, brauktuves malu, arī pati ietve mainīsies atbilstoši veiktajām izmaiņām. Prakse rāda, ka parasti AutoCAD lietotāji izdzēš modelēto objektu un izstrādā jaunu. Tomēr, ja objekts ir daļa no polilīnijas, tad objektu nav iespējams izdzēst bez tā rediģēšanas.

Kā rīkoties šādā situācijā?

  1. Iezīmē objektu, kuru vēlies labot un uzspiediet uz kontroles punkta (līnijas galā), kuru vēlaties pārvietot;
  2. Izmanto kombināciju SHIFT+ PLT (peles labais taustiņš) un izvēlies piesaistes veidu– From, tad uzspied uz līnijas otra gala punkta.choose the From osnap override, and snap to the Opposite grip of the object.
  3. Vēlreiz izmanto kombināciju SHIFT+ PLT un izvēlies piesaistes veiduParallel un peles kursoru pietuvuniet (nespiediet) līnijai, kura ir paralēla vālamajai līnijai.
  4. Tagad, ar peles kursora palīdzību bīdi kursoru līdz tā pielāgojas noteiktam leņķim. Ja ir zināms precīzs attālums, ievadi to un polilīnija pielāgosies objektam.

Praksē ir manīti arī gadījumi, kad modelējot polilīniju, ir nepieciešams pievienot papildus konroles punktu (pagrieziena punktu). Lai to izdarītu, iezīmējiet elementu un pievirziet kursoru uz kontroles punkta, parādās izvēlne, kurā varat pievienot jaunu virsotni (Add Vertex).

InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā

Virsotņu noņemšana no polilīnijas

Lai noņemtu nevajadzīgās virsotnes no polilīnijas, uzklikšķini uz virsotnes uz izvēlies Remove Vertex.

Savukārt, ja ikdienā esi ieradis izmantot saīsnes, seko vien dažiem soļiem:

  1. Izvēlies objektu;
  2. Uzklikšķini uz piesaistes punkta, kuru vēlies izdzēst;
  3. Uzspied “R” uz tastatūras;

InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā

 

Iegūsti vēl vairāk zināšanu par to kā efektīvi strādāt AutoCAD vidē, apmeklējot AutoCAD apmācības!

UZZINĀT VAIRĀK