Rastra attēlu izmantošana AutoCAD

Jaunumi
13 Mar 2019

Vai tev kādreiz ir bijusi nepieciešamība ātri uzņemt ekrānuzņēmumu savam rasējumam vai tā daļai? Esam pārliecināti, ka atbilde ir “Jā”! Ekrānuzņēmumu veikšanai visbiežāk tiek izmantoti tādi rīki kā Windows Print Screen, Snipping Tool, Light shot un citi.

Nenoliedzami visi minētie rīki veiksmīgi uzņems ekrānuzņēmumu, bet tagad iedomājies situāciju, kad nepieciešams veidot rastra attēlu, izmantojot tādus formātus kā .JPEG, .PNG, .TIF vai .BMP. Lai izveidotu rastra attēlu no uzņemtā ekrānuzņēmuma, visticamāk izmantosi jau ierastos soļus, proti, atvērsi ekrānuzņēmumu starpliktuvē vai ekrānuzņemšanas rīka redaktoru un saglabāsi uzņemto attēlu vēlamajā formātā.

Lai izvairītos no šo soļu veikšanas, iesakām izmantot mazpazīstamas komandas, kas pieejamas programmatūrā AutoCAD, kas būtiski spēj ietaupīt laiku rastra attēlu uzņemšanā un izmantošanā. Apgūstot vien vienu komandu, spēsi izmantot arī pārējās.

Ķersimies klāt!

Populārākās komandas rastra attēlu uzņemšanai  ir .JPGOUT, .PNGOUT, .TIFOUT, .BMOUT. Minētās komandas ļauj ātri eksportēt .JPG un citu failu formātu failus izvēlētajā galamērķī. Pirms komandas izmantošanas AutoCAD pieprasīs rastra attēla uzglabāšanas vietu. Tikai pēc tam varēsi atlasīt tos objektus vai skata logus (Viewports), kurus vēlies redzēt savā rastra attēlā.

InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā

Programmatūrā AutoCAD ir pieejama arī tāda komanda kā .PSOUT, kura ļauj izveidot EPS (Encapsulated PostScript)  failu. Tomēr, jāatzīst, ka ar .PSOUT komandu iespējams izstrādāt vien PostScript failu no rasējuma, respektīvi, ar to nav iespējams izvēlēties objektus vai skata logus no rasējuma un eksportēt izvēlētajā galamērķa failā.

Ievēro! Lai izveidotu BMP un EPS failu formātus, vari izmantot komandu EXPORT, bet atceries, ka šī komanda neatbalsta JPG, PNG vai TIF failu formātus.