SIA “Metāla Studija” veiksmes stāsts, izmantojot Autodesk® Fusion 360™

17 Nov 2020

Pauls Niedre, Metāla Studija SIA    Logo
www.metalastudija.lv

Uzņēmums SIA “Metāla Studija”, kas ir bāzēts Pierīgā, Jaunmārupē, nodarbojas ar individuālu dizainu izstrādi, kā arī dažādu detaļu izgatavošanu vairumā. Mēs ražojam margas, kāpnes, soliņus, velo turētājus, bāru – restorānu dizaina elementus un ļoti daudz cita veida izstrādājumus. Pasūtītie projekti tiek realizēti ar tādiem materiāliem kā melnais un nerūsējošais tērauds, alumīnijs, stikls koks, skārds. Klientu individuālie pasūtījumi ir vairāk tendēti uz dažādiem dizaina izstrādājumiem, taču piedāvājam arī detaļu izgatavošanu daudzīvokļu namiem vairumā.

Dizaina kāpnes
Dizaina kāpnes, kuras aizņem ļoti maz vietas un mājā vairāk iederas kā dizaina elements.

Sākotnēji mēs izmantojām 2D grafiskās programmatūras, kā rezultātā radās daudz kļūdu, kuru labošanai tika patērēts daudz laika un gala rezultāts nebija apmierinošs. Par Autodesk radīto programmatūru Fusion 360 uzzinājām no paziņu loka. Programmatūras pašos pirmsākumos izvēlējāmies izmēģināt to testa režīmā. Strādājot šajā programmatūrā, sapratām, ka tajā ir viss  mums nepieciešamais. Pateicoties šim rīkam, mēs spējām radīt tiešām lielus un apjomīgus projektus, kā arī pavisam mazus, pēc kuriem sagatavojām ražošanas un citus rasējumus. Autodesk Fusion 360 katru gadu tiek uzlabots un papildināts ar jaunām funkcijām un attīstīts pēc lietotāju pieprasījuma. Es šai programmatūrai saskatu lielu nākotni, jo visvairāk noderīgās  funkcijas ir atrodamas vienuviet. Lietotājam nav nepieciešamas vairākas dārgas datorprogrammatūras, lai radītu un realizētu komplicētus projektus.

Nozīmīgs ieguvums noteikti ir tas, ka šajā programmatūrā ir iespējama gan modelēšana, simulācija, renderēšana, lokšņu metāla projektēšana, gan arī 3D printēšana un citas opcijas. Interfeiss ir ļoti saprotams un vienkāršs. Jo vairāk tiek strādāts šajā rīkā, jo vairāk modelēšanas iespēju tā paver, kas noteikti paaugstina uzņēmuma produktivitāti.

Daudzdzīvokļu nams
Daudzdzīvokļu nams: “Metāla Studija” SIA, spēj realizēt ļoti lielus komplicētus projektus piedāvājot gan ražošanu, gan montāžu.

Būtiska Fusion 360 priekšrocība ir tāda, ka visi faili atrodas mākonī, kas nozīmē, ka tie nevar pazust: ja kāds darbinieks veic izmaiņas modelī, to redz arī visi pārējie lietotāji.

Ļoti ērti ir pārlūkot viena projekta saglabātās vēsturiskās versijas, kas mums paver iespēju atgriezties pie iepriekšējās versijas un veikt tajā labojumus vai atsākt zīmēšanu no konkrēta perioda. Visus failus var lejupielādēt un veidot arhīvu lokāli. Projekta vadītājs ļoti ērti var komentēt modeļa detaļu izmaiņas, pievienojot piezīmes, attēlojot konkrētu modeļa rakursu, un komentāri tiek nosūtīti uz darbinieku e-pastiem.

Strādājot ar Fusion 360 jau vairākus gadus, savā praksē neesmu pamanījis būtiskas kļūdas, kas ļoti ietekmētu mūsu darba procesus. Renderēšanu Fusion 360 piedāvā veikt uz programmu izstrādātāja resursiem (serveriem), kā rezultātā, nav jāizmanto savi datora resursi, jo renderēšana ar saviem resursiem aizņem ļoti lielu laiku.

 

Galvenie ieguvumi darbā ar Fusion 360:

  • visas nepieciešamākās funkcijas vienā programmatūrā;
  • vienkāršs un ērti lietojams interfeiss;
  • vienlaicīga piekļuve failiem “mākonī”;
  • pārskatāmas un labojamas iepriekšējo failu versijas;
  • regulāri uzlabojumi;
  • nepieciešami minimāli datoru resursi.

varti
Kamīna durtiņas: Smalks dizaina elements, kamīna durtiņas. Izgatavotas pēc klienta vēlmēm un dizaina. Izvērtējot prasības, tika ņemts vērā ugunsdrošība un praktiskums.

Kāpnes
Kāpnes: ļoti caurspīdīgas un vieglas kāpnes balstītas uz metāla kāpņu konstrukciju.

Apbalvojums "Lauva"
Apbalvojums “Lauva”: Jau 7 gadus mēs izgatavojam LDDK apbalvojumu “Lauva” gada labākajiem Latvijas uzņēmumiem vairākās nominācijās