SIA “O3FM INŽENIERU BIROJS” VEIKSMES STĀSTS, IZMANTOJOT MAGICAD

02 Jan 2023

SIA “O3FM inženieru birojs” ir viens no vadošajiem inženiertīklu projektēšanas birojiem Latvijā. Uzņēmums dibināts 2003. gadā. Savas darbības laikā uzņēmums ir ieguvis plašu atpazīstamību strādājot gan publiskajā, gan privātajā sektorā, izstrādājot visdažādākā tipa objektus – biroju ēkas, tirdzniecības centrus, muzejus, izglītības iestādes, slimnīcas, rūpnieciskās būves utml.Screenshot 2022-12-29 at 13.50.07

O3FM inženieru birojs specializējas AVK (apkure, ventilācija un klimata kontrole), SM (Siltummehānika), SAT (Ārējie siltumtīkli), DN (Dūmu nosūce), ES-P (Energosertifikāts) sadaļu projektēšanā, kā arī piedāvā citus pakalpojumus, piemēram, dinamiskās enerģijas patēriņa simulācijas, CFD simulācijas, būvprojekta vadību citām inženiertīklu daļām, projektu auditus. Projektēšana pilnībā tiek veikta BIM vidē.

1. Kad un kāpēc sākāt lietot MagiCAD programmatūru?

Projektēšanā MagiCAD izmantojam jau no 2006. gada. Latvijā MagiCAD programmatūra ir “nozares standarts” un ir grūti iedomāties, kā varētu strādāt bez tā. Sākotnēji izmantojām MagiCAD uz AutoCAD bāzes, bet tagad jau vismaz divus gadus izmantojam arī MagiCAD for REVIT. Sākotnēji tas tika darīts, jo tirgus situācija to pieprasīja, bet kad jau bijām iejutušies darbā ar REVIT, sapratām, ka REVIT platforma ir piemērotāka, lai projektus izstrādātu ar augstu detalizāciju BIM vidē.

2. Ar kādām programmatūrām/metodēm pirms tam strādājāt?

Autodesk AutoCAD un CADVent.

3. Vai ar iepriekšējām metodēm/rīkiem bija kaut kādas problēmas? Ja jā, tad kādas?

2D rasējumi nedeva tik labu priekšstatu par cauruļvadu izvietojumu kā 3D modeļi, it sevišķi par visu inženiertīklu savietojamību.

4. Kā Jūs iemācījāties izmantot MagiCAD? Vai bija viegli to apgūt?

MagiCAD apguvām “InfoEra Latvia” mācību centrā, nosūtot uz pamatkursu savus kolēģus. MagiCAD sākotnēji šķiet sarežģīts, bet kad apgūst pamatus, tad paaugstināt prasmes ir viegli, un programma ir intuitīva.

5. Kāda ir loma BIM izmantošanai Jūsu uzņēmumā?

BIM loma mūsu uzņēmumā ir ļoti ievērojama, jo tas ir nepieciešams lielākajā daļā liela izmēra projektos un BIM prasības, ko pasūtītāji izvirza, ar katru projektu pieaug.

6. Nosauciet, lūdzu, Jūsu lielākos/ievērojamākos projektus, kuros tika izmantots MagiCAD:

  • Daudzfunkcionāls komplekss “Zunda Towers”;
  • Multifunkcionāls un Biznesa Centrs “Preses Nams”;
  • Light Guide Optics International ražotnes pārbūve 4 kārtās;
  • RIMI loģistikas centra rekonstrukcija un jaunbūve;
  • Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs;
  • Satekles Biznesa centrs;
  • Rīgas centrālā dzelzceļa stacija.

z towersScreenshot 2022-12-29 at 13.52.13

 

 

 

 

 

 

 

 

Screenshot 2022-12-29 at 14.02.06

7. Cik daudz laika Jūs ietaupat, izmantojot MagiCAD?  

Projektēšanu, izmantojot MagiCAD, varam veikt 3-5 reizes ātrāk nekā strādājot ar AutoCAD un līdzšinējām metodēm.

8. Pastāstiet par kādu reālu piemēru, kur Jūs un/vai pasūtītājs ietaupīja laiku/naudu uz tā rēķina, ka tika izstrādāts labs 3D modelis?

Projektētāju vidū ir tāds joks jeb paruna, ja pēc būvniecības par projektu neko nedzirdi un nekādi jautājumi netiek uzdoti, tad projekts ir labs. Mūsu pieredzē 3D modeļi ir noderējuši, lai šķirtu strīdus starp būvnieku un pasūtītāju, kad kāds mezgls ir izbūvēts nepareizi un būvnieks uzstāj, ka “viss ir pēc projekta” – tādā situācijā atverot 3D modeli ir redzams, ka konkrētā vieta tomēr ir izbūvēta nepareizi un ir jāpārtaisa. Diemžēl pasūtītāji un būvnieki ar pozitīvo pieredzi dalās daudz retāk kā ar negatīvo pieredzi (tāda ir cilvēka daba). Mūsu biznesā labākā kvalitātes zīme, ir kad klients pie Tevis atgriežas arī nākošajā projektā. Varam tikai teikt, ka mūsu ikdiena aizrit mierīgi un pārsvarā strādājam ar ilgstošiem sadarbības partneriem.

9. Kādi, Jūsuprāt, ir lielākie ieguvumi, strādājot ar MagiCAD?

Kā jau minējām, ir grūti iztēloties darbu bez MagiCAD, bet kā lielākos ieguvumus varam minēt:

  • Automatizētus aprēķinus (hidraulika, akustika), kuru veikšana ar citām metodēm aizņemtu ļoti daudz laika. Ātri aprēķini arī ļauj vieglāk modelēt dažādus risinājumus un ātrāk nonākt pie optimālākā risinājuma;
  • Automatizētā specifikāciju sagatavošana ļauj ietaupīt daudz laika un samazināt kļūdu iespējas;
  • Piekļuve ļoti plašai produktu datu bāzei arī ļoti atvieglo darbu.

Attēli iegūti no www.o3fm.lv.