Woodwork for Inventor automatizē mēbeļu dizaineru darbu ar koku un kompozītmateriāliem

02 Apr 2020

Woodwork for Inventor automatizē visu, sākot no precīzas BOM (Bill of material)* ģenerēšanas līdz ražošanas rasējumiem 

“Mēbeļu rūpniecība strauji attīstās, modes tendences mainās gandrīz katru dienu, un klienti pieprasa arvien sarežģītākus risinājumus. Tajā pat laikā tiek saīsināts projektu ieviešanas termiņi. Lai neatpaliktu no šīm tendencēm, dizaina rīkiem jābūt ļoti pielāgotiem, lai tie atbilstu dizainera vajadzībām.”

/ Čeli Automated Design Systems /

Woodwork-1

Projektējot mēbeles, interjera elementus un citus priekšmetus, daudzi izvēlas strādāt ar koku. Neatkarīgi no tā, vai tas ir paredzēts mājām, viesnīcai, slimnīcai, birojam, veikalam vai mazumtirdzniecības ķēdei, klienti bieži vēlas iegūt siltumu un labāku dabisko izskatu jau  no esošajiem materiāliem, kas ir, neatkarīgi no tā, vai tas ir dizaina akcents vai galvenā sastāvdaļa.

Woodwork-3

Izmaksu un ražošanas ierobežojumu dēļ koksnes materiāli pēdējās desmitgadēs ir ievērojami attīstījušies. Šķietami vienkāršās skapja durvis tagad ir daudz vairāk nekā tikai virsma, un tās var saturēt vairāku materiālu vienotu komplektu.  Tas rada rentablas un atkārtojamas mēbeļu sistēmas, bet var sagādāt dizaineriem galvassāpes šajos kritiskajos projektēšanas posmos.

Woodwork-5

Projektējot ar koka kompozītmateriāliem, process palēninās, jo CAD sistēmas atpaliek no materiāliem. Programmatūras uzņēmuma un Autodesk tālākpārdevēja Celi Automated Design Systems veiktie pētījumi atklāj, ka tikai trešdaļa projekta laika tiek tērēta projektēšanai, lielāko daļu no jums vai jūsu dizaina komandas stundām veltot ar dizainu nesaistītiem tehniskiem aspektiem: ražošanas rasējumu sagatavošana, BOM, izstrādājot CNC / CAM failus. (Pietiek, ja dizainers vēlas, lai klients pieprasītu, lai viss tiktu darīts lokšņu metālā, jo liela daļa no šiem projektēšanas uzdevumiem ir automatizēti lokšņu metālam galvenajā CAD programmā Autodesk Inventor.)

Lai to ilustrētu ar vienkāršu piemēru, pieņemsim, ka jums ir izstrādāts koksnes dizaina projekts ar divarpus nedēļu termiņu. Citiem vārdiem sakot, jums ir 100 stundas, lai to izpildītu. Pēc Čeli matemātikas, lai sasniegtu noteikto termiņu, modelēšanai un noformēšanai jūs varat tērēt tikai 35 no šīm 100 stundām. Pārējais laiks tiek iztērēts ar projektēšanu nesaistītām vajadzībām: jums būs nepieciešamas 25 stundas, lai ģenerētu ražošanas rasējumus, 20 stundas, lai precīzi aprēķinātu BOM, un vēl 20 stundas, lai sagatavotu CNC failus.

Woodwork-6 (1)

Čeli atbilde uz to ir- Woodwork for Inventor – programmatūras pakotne, kas integrējas ar Inventor, lai atvieglotu dizaineru dzīvi. “Lai arī Autodesk Inventor ir ļoti jaudīgs dizaina dzinējs, tas nenodrošina noteiktus mēbeļu dizaina nozarei raksturīgus rīkus,” saka uzņēmuma pārstāvis.  “Mēs saprotam to cilvēku īpašās vajadzības, kuri strādā ar koksni un koksnes kompozītmateriāliem, un saprotam, kuri parastās modelēšanas darbplūsmas aspekti viņiem aizņem visvairāk laika.” 

Woodwork-7

Woodwork-8

Woodwork-9

Tādējādi Woodwork for Inventor, kas tika izstrādāts, cieši novērojot mēbeļu dizaineru darba gaitu, tika izveidots, lai automatizētu lielāko daļu nogurdinošo un laikietilpīgo W4I iebūvētā vienotā aparatūras bibliotēka sniedz iespēju automatizētai aparatūras pievienošanai un komponentu izvietošanai, automātiski pievienot caurumu veidgabalus (?) un savienojumus. Kad esat definējis savus montāžas mezglus ar iestatītajiem nosacījumiem, varat tos izstiept un saraut, nedodoties atpakaļ un manuāli pielāgojot visu sastāvdaļu izvietojumu, armatūru un detaļas.

Woodwork-10

“Woodwork for Inventor funkcionalitāte ir ideāli piemērota mums,” saka Stephane Reneux, Francijas laboratoriju mēbeļu firmas Equiplabo dizainers-celtnieks. ” Skeleton Dress-Up, Automatic Drawings Generator, precīzais BOM ģenerators, Assembly Copier, automātiskā ķīlu un mēlīšu veidošana ir viss, kas mums vajadzīgs mūsu darba plūsmā. Mēs nevaram iedomāties, ka strādātu bez tā visa.”

Un ar projektēšanu nesaistītu uzdevumu jomā Woodwork for Inventor patiešām ir izcils. BOM, ražošanas rasējumi un CNC faili tiek ģenerēti precīzi un automātiski. Materiāla optimizācijas algoritmi automātiski sagatavos profilus griešanai (vienlaikus ņemot vērā visu svarīgo šķiedru virzienu). Ja pats uzraudzījat ražošanu, CAM modulis ļauj tieši vadīt CNC maršrutētāju.

Woodwork-11

Automātiski ģenerētas, precīzas materiālu tabulas

Woodwork-12

Automātiski ģenerēti ražošanas rasējumi

Woodwork-13

Automatizēta profila ievietošana CNC

 Šīs funkcijas, kā arī vairākas citas, rada milzīgu laika ietaupījumu: Čeli domā, ka jūs varat sasniegt tos pašus rezultātus kā iepriekš minētajā piemērā – 100 stundu projektā – tikai 45 līdz 50 stundās, pat ar papildu 5 stundas sava laika, kas pavadīts modelēšanai.

Woodwork-14

 

*materiālu tabulas