10 soļi ideāla jumta izveidē

Jaunumi
12 2018

Vai vēlies iemācīties veidot ideālu jumtu programmatūrā Revit? Neesi pārliecināts vai spēj izveidot pareizu jumta slīpumu? Vēlies iemācīties veidot mansarda jumtu? Uzzini, kādas darbības nepieciešams veikt, lai to paveiktu.

 

Veido plakanu jumtu

  • Lai veidotu līdzenu jumtu, pirms jumta robežlīniju novilkšanas pārliecinies, ka funkcija Defines Slope ir deaktivizēta.
  • Lai pārveidotu jau esošu slīpu jumtu par līdzenu, ar dubultklikšķi aktivizē tā rediģēšanas iespējas, izvēlies visas jumta novilktās robežlīnijas un noņem atzīmi funkcijai Defines Slope izvēlnes joslā.

InfoEra Latvia Padomi Revit lietošanā

Aktivizē slīpumu, lai veidotu slīpu jumtu

Pirms slīpa jumta konstruēšanas, aktivizē funkciju Defines Slope. Lai izveidotu četrslīpju jumtu, definē vajadzīgo slīpumu visām konstruētajām robežlīnijām, taču veidojot divslīpju jumtu, noņemiet divas slīpnes.

InfoEra Latvia Padomi Revit lietošanā

 

Pielāgo jumta slīpumu savām vajadzībām

Uzklikšķinot uz jumta vari mainīt slīpuma leņķi, kas atrodams Slope Propereties. Slīpuma leņķi iespējams definēt kā % vai kā proporcijas, piemēram, 1:10. Mērvienības Revit vidē iespējams definēt un mainīt dodoties uz Manage cilni > Project Units.InfoEra Latvia Padomi Revit lietošanā

 

Iegūsti neregulāru jumta slīpumu, pielāgojot katru jumta slīpni

Neregulāra jumta slīpuma iegūšanai rediģē jumta robežlīnijas un pārveido katras robežlīnijas slīpumu. Katru vienā plaknē esošu līniju iespējams sadalīt vairākās, kur tām var definēt dažādus slīpumus un kritumus.

InfoEra Latvia Padomi Revit lietošanā

 

 

Aktivizējiet pārkari (Overhang) virs izvēlētajām sienām

Izmanto funkciju Pick Walls, ja vēlies, lai jumts automātiski pielāgojas, mainoties sienu izvietojumam. Tomēr, ja nepieciešams uzstādīt vajadzīgo vērtību katrai pārkarei, izvēlies iespēju Overhang, kas pieejams izvēlnē Pick Walls.

InfoEra Latvia Padomi Revit lietošanā

 

Pievieno Vertical vai By Face jumta atvērumus

Ja nepieciešams modelēt atvērumu jumtā, izmanto funkciju Openings. Lai izveidotais jumta atvērums būtu perpendikulārs jumta slīpumam, izmanto iespēju By Face, bet ja izvēlies veidot jumta atvērumu vertikāli jumtam, izmanto – Vertical Opening.

InfoEra Latvia Padomi Revit lietošanā

 

Izstrādā plakana jumta nogāzes formu

Formas rediģēšanas rīki parasti tiek izmantoti, lai veidotu plakana jumta nogāzi. Ar šiem rīkiem ir iespējams pielāgot punktu augstumu, vajadzīgā jumta slīpuma modelēšanā.

InfoEra Latvia Padomi Revit lietošanā

 

Izvēlies vajadzīgo materiālu, veidojot nogāzes izolāciju

Nogāzes izolācijas izveidē izvēlies kādu no pieejamajiem materiāliem rīkā Variable Material. Atceries, ka nogāzes izolācijas biezumam ir jābūt tikpat biezam kā vertikālajam slīpumam.

InfoEra Latvia Padomi Revit lietošanā

 

Mansarda jumta veidošana

Lai izveidotu Mansarda jumtu, tam atbilstošas sienas un “galveno” jumtu, seko tikai 2 vienkāršiem soļiem:

  • Izmanto Join/Unjoin rīku, kas atrodams Modify cilnē. Rīks palīdzēs izstiept mansarda jumtu atbilstoši “galvenajam” jumtam;

InfoEra Latvia Padomi Revit lietošanā

  • Izveido Mansarda jumta atvērumu, izvēloties kādā pozīcijā to novietosi “galvenajā” jumtā. Šī funkcija atrodama Architecture cilnē.

InfoEra Latvia Padomi Revit lietošanā

 

 

Jumta sienu sakārtošana

Lai sakārtotu jumta gala sienas, vērtīgi izmantot funkciju Attach Top/Base, lai liktu sienām automātiski sniegties līdz norādītājai plaknei – jumtam. Funkcija darbojas vienkārši izvēloties funkciju un konteksta cilnē (Modify) izvēloties rīku Attach Top/Base un plakni, līdz kurai ir jāsniedzas sienai.

Piesakies un uzzini vēl vairāk noderīgu padomu, apmeklējot InfoEra Latvia veidotās Revit Architecture vai Revit Structure apmācības!

REVIT ARCHITECTURE APMĀCĪBAS         REVIT STRUCTURE APMĀCĪBAS