11 padomi Revit bāzes punktu un koordinātu sistēmu izveidē

Jaunumi
03 Dec 2018

Sākot darbu Revit, daudziem koordinātu sistēma sākotnēji var šķist sarežģīta un pat mulsinoša. Tādēļ atklāsim, kādos gadījumos vislabāk izmantot Project Base Point, Survey Point vai Internal Origin. Tāpat, noskaidrosim kāda ir atšķirība strap True North un Project North.

 

  1. Noskaidro, kādas ir atšķirības starp visiem 3 koordinātu sistēmas sākumpunktiem.


Project Base Point – Projekta koordināšu sistēma, kura raksturo punkta atrašanos attiecībā pret ēku. Projekta sākuma punkts – tiek izmantots modelēšanas vajadzībām. Izmēri un koordinātes tiek izlikti attiecībā pret ēku. Var tikt ērti izmantots, lai iestatītu arī ēkas pagriezienu pret patiesajiem ziemeļiem.

Survey Point izmanto, lai veidotu kopīgu koordinātu sistēmu starp citiem Revit vai CAD failiem. Turklāt, tā ir ģeogrāfiskā koordināšu sistēma, kas attēlo reālu koordināšu sistēmu. Tā paredzēta, lai raksturotu ēkas atrašanos attiecībā pret zemes virsmu

Internal Origin ir neredzams punkts, kuru nav iespējams pārvietot.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošan


 

  1. Internal Origin novietošana projektā


Lai precīzi novietotu Internal Origin, plānā Visibility/Graphics iestatījumos iestati Project Base Point redzamu.


2-attels-pie-otra-punktaAr labās peles taustiņa palīdzību uzklikšķini uz projekta bāzes punkta un izvēlieties “Move to Startup location”.


 

 

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāTagad, kad projekta sākumpunkts atrodas turpat, kur Internal Origin, vari izveidot divas plaknes, kuras krustojas vienā punktā. Izvēlētajam punktam vari pievienot simbolu vai tekstu, lai arī citi projekta dalībnieki varētu redzēt sākumpunktu.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāAtceries, ka programmatūrā Revit sākumpunktam ir ne tikai X/Y ass koordinātas, bet arī Z koordinātas. Tieši tāpēc ir nepieciešamas atvērt  fasādes skatu un tajā iestatīt Project Base Point un Survey Point.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


Iesakām izveidot arī trešo plakni, lai noteiktu augstuma atrašanās vietu.

 

  • Novieto visus trīs sākumpunktus vienā punktā


Lielākajā daļā izstrādāto projektu Project Base Point, Survey Point un Internal Origin atrodas vienā izvēlētajā sākumpunktā. Pārliecinies, ka tie visi ir novietoti vienā punktā, visbiežāk A-A un 1-1 asu krustpunktā.


InfoEra Latvia padomi REvit lietošanā


 

  • Zemes virsma atbilst Internal Origin


Katram no sākumpunktu veidiem var būt sava augstuma vērtība. Projektējot zemes virsmu, ir nepieciešams iestatīt vērtības, kas ir atbilstošas Absolūtā Augstuma vērtībai.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


 

  • Katram sākumpunktam izveido punkta koordinātes


Spot Coordinate rīks parasti tiek lietots, lai precizētu koordinātes atbilstoši vienam no 3 sākumpunktiem. Spot Coordinate ir atrodams Annotate tab.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāSavā projekta veidnē iesakām izveidot Spot Coordinate katram no 3 sākumpunktu tipiem. Rediģē Spot Coordinate un dublicē to, lai izveidotu atsevišķu atzīmi katram no 3 sākumpunktiem.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāPiemērā katra vietas koordināte ir izmantota viena un tā paša elementa novietojumam. Atzīmes ir noderīgi izmantot, ja neesi pārliecināts par sākumpunkta vai elementa atrašanās vietu.


 

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


 

  • Atslēdz (Unclip) Project Base Point pirms tā pārvietošanas


Ja vēlies, lai Project Base Point atrastos citā punktā, to nepieciešams atbilstoši pārvietot. Ja elementu mēģināsi pārvietot, kad Project Base Point ir piesprausts, līdz ar tā pārvietošanu, visi projekta elementi tiks pārvietoti.

Lai nepieļautu šādu iznākumu, atslēdz Projct Base Point un pārbīdi to sev vēlamā punktā. Pēc pārbīdes to nepieciešams atkal aizslēgt!

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


 

  • Nekad neatbloķē Survey Point


Izstrādājot projektus, vienmēr ir jāatceras, ka Project Base point atslēgšana un pārbīde ir standartprocedūra. Savukārt, Survey Point nav ieteicams atslēgt, jo tas var radīt dažādas nopietnas kļūdas.

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


 

  • Izmanto Project Base Point, lai iestatītu True North


Katrs projekts satur Project North un True North. Project North jeb projekta ziemeļi ir  attēlojums, kurā ir  visvienkāršāk modelēt, bet True North ir reālās pasaules attēlojums, lai noskaidrotu, kā modelētā celtne būs novietota reālajā vidē.

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


 

  • Uzstādi CAD eksporta koordinātu iestatījumus


Liela daļa Revit lietotāju jūtas apjukuši par projekta sākumpunktu, eksportējot Revit modeli uz CAD failu. Ja vēlies, lai par sākuma punktu AutoCAD vidē ir Internal Point, atstāj iestatījumos ( File/Export/CAD formats/Select Export Setup/ Units and coordinates) Project Internal, savukārt, ja vēlies, lai nulles punkts ir Survey Point, izvēlies opciju Shared.

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā

 Paturi prātā, ja izmantosi opciju Shared, tavs projekts tiks pagriezts pret patiesajiem ziemeļiem, savukārt izmantojot opciju Project Internal – tas paliks taisnleņķa attēlojumā.

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


  • Revit failu salinkošanai, Izmanto Origin to Origin


Programmatūrā Revit var atrast Shared Site un Shared Coordinates systems, lai salinkotu Revit failus. Tomēr, jāatzīst, ka izstrādājot projektus, 90% gadījumu nav parocīgi izvēlēties minētos rīkus. Tāpēc, visbiežāk tiek izmantots rīks Origin to Origin.

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāLinkojot Revit modeli, iesakām to nekavējoties piespraust, lai ierobežotu elementu pārvietošanu un izdzēšanu. Ja modelis sāk kustēties, ar labo peles taustiņu uzklikšķini uz modeļa un izmanto rīku Reposition to Internal Origin.

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā


Piesakies un uzzini vēl vairāk noderīgu padomu, apmeklējot InfoEra Latvia organizētās Revit Architecture apmācības!

REVIT ARCHITECTURE APMĀCĪBAS