8 soļi kā parādīt griestu augstumu telpas atzīmē

Jaunumi
21 Mar 2019

Vai esi saskāries ar situāciju, kad griestu un telpas augstumu nepieciešams izveidot kā vienu atzīmi?

Par laimi kopš ir iznākusi Revit 2016R2 versija, lietotāji var izmantot rīku Global Parameters, ko parasti pielieto starp vairākām saimēm un objektiem vienā modelī.

Turpmāk apskatīsim 8 soļus kā attēlot griestu un telpas augstumu vienā atzīmē, izmantojot Global Parameters.


  • Pārveido atzīmi istabas saimei

Pirmais solis ir – izmantot noklusējuma telpas marķējumu. Tā vietā, lai izveidotu jaunu atzīmi, iesakām labāk iekļaut jaunu marķējumu jau esošajā. Šim nolūkam izmantosim redzamības parametru jeb Visibility Parameter, lai parādītu griestu un istabas augstuma atzīmi tikai tad, kad tas nepieciešams.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā  • Izveido griestu augstumu “Ceiling Height” kā Global Shared Parameter jeb kopīgu parametru

Kad esi atvēris telpu marķējuma saimes failu, rediģē esošo apzīmējumu vai izveido pavisam jaunu.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāApskatot visu istabas marķējuma parametrus pēc noklusējuma, tabulā neparādās griestu augstuma parametrs (Ceiling Height Parameter), līdz ar to šis parametrs ir jāizveido manuāli.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāLai to izdarītu, ir nepieciešams izmantot Shared Parameter funkciju. Tā ļauj izmantot vienu un to pašu parametru vairākām saimēm (families) un projektiem. Ja iepriekš nekad neesi izmantojis Shared Parameter funkciju, tad ir nepieciešams izveidot jaunu .txt failu, ko noteikti iesakām saglabāt savā tīklā vai mapē, jo tas noderēs arī citos projektos. Uzģenerētajā .txt failā izveidosim jaunu grupu un nosauksim “Istabas”.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāPēc tam izveido jaunu parametru ar nosaukumu “Ceiling Height” un izmanto garuma jeb “Lenght” vērtību “Type of Parameter” parametru logā.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāPēc tam pievieno jaunizveidoto parametru marķējuma parametrā un pārliecinies, ka visas vienības ir iestatītas pareizi.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā  • Izveido redzamības parametru griestu marķējumam un tekstam

Jaunizveidotais marķējums griestu augstumam un istabas atzīmei ir gatavs. Tomēr ir situācijas, kad šāds parametrs katrā telpā nav nepieciešams. Uzklikšķini uz marķējuma un tad iezīmē ķeksīti mazajā taisnstūrī, kas ir redzams pretī Visible un Parameter Data logā ieraksti “Ceiling Height Visibility”.


 

InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāAizejot uz Family Types logu ir iespējams aktivizēt griestu augstuma vērtību katram atsevišķam atzīmes tipam.


InfoEra Latvia padomi REvit lietošanāTagad saimes fails ir gatava lejuplādei projektā.

   • Pievieno Shared Parameter jeb kopīgo parametru projekta saimei “Istaba”

Saimei “Istaba” esam iestatījuši jaunu Shared Parameter jeb kopīgo parametru “Ceiling Height”, kuru tagad varam pievienot projekta failam. Lai to izdarītu, dodies uz Manage cilni un izvēlies Project Parameters. Uzklikšķini uz Add un izvēlies opciju Shared Parameter.


Infoera Latvia padomi Revit lietošanā  • Piešķi Global Parameter griestiem

Dodies uz griestu plānu un precīzi izveido un piemēro griestu augstumu visās  telpās. Kad tas izdarīts, uzklikšķini uz mazā taisnstūra, kas atrodas pie Height Offset From Level. 


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāTagad vari izveidot vispārēju parametru griestiem ar nosaukumu “Ceiling Height A”. Atkārto šo darbību visiem modeļa griestiem, izmantojot dažādas augstuma vērtības.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā  • Piešķir Global Parameter telpai

Šajā solī nepieciešams atvērt stāva plānu un izvēlies telpu . Attiecīgi, parametra logā, tu redzēsi “Ceiling Height” parametru. Uzklikšķini uz mazā taisnstūra un iestati attiecīgo Global Parameter jaunizveidotajam “Ceiling Height A”.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā  • Izveido Istabas marķējumu

Tagad, kad visām istabām projektā ir iestatīts griestu augstums, ir laiks pārbaudīt jauno istabas marķējumu. Lai to izdarītu, atlasi esošo istabas marķējumu un aizvieto ar jaunizveidoto. Attēlā redzams, ka griestu augstums ir vienāds abās istabās.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanā  • Modificē griestu augstumu, izmantojot vispārējā parametra izvēlni

Ja rodas nepieciešamība modificēt griestu augstumu, to var izdarīt atverot Manage cilni un izvēloties Global Parameter logu. Tajā tiek uzskaitītas visas esošās projekta vērtības. Pirms izmaiņu veikšanas noteikti iesakām pārliecināties, ka izmanto Global Parameter menu, jo citādā gadījumā tu vari zaudēt saikni starp telpas parametru un griestu augstumu.


InfoEra Latvia padomi Revit lietošanāPiesakies un uzzini vēl vairāk noderīgu padomu, apmeklējot InfoEra Latvia organizētās Revit Architecture apmācības!

REVIT ARCHITECTURE APMĀCĪBAS