Anotāciju veidošana

Jaunumi
18 Okt 2018

Ikviens programmatūras AutoCAD lietotājs ir saskāries ar situāciju, kad projektā kādu objektu ir nepieciešams iesvītrot. Svītrojums ir noderīgs rīks, kuram var piešķirt anotatīvu režīmu.  Anotatīvs režīms ļauj kontrolēt objektu izmēru, atkarībā no rasējuma mēroga. Visbiežāk tie ir: teksts, izmēru līnijas, svītrojumi, bloki vai apzīmējumi, proti, tie ir visi tie objekti, kas var mainīt izmēru skata logā “Viewport”. Anotatīvā režīma izmantošana automatizē mērogošanu minētajiem objektiem, lai tie pielāgotos mērogam un tas nebūtu jādara pašam.

 

Galvenais, ko ir vērts atcerēties, izmantojot Anotācijas ir:

  • Zināt vēlamo objekta izmēru drukātajā rasējumā;
  • Norādīt mērogu skata logam.

Programmatūrā AutoCAD iespējams atrast dažādus rīkus, lai pielāgotu mērogu anotācijas objektam. Tie pieejami Annotate tab>Annotation Scaling panel.

InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā

Tagad laiks ķerties klāt praktiskam piemēram! Attēlā ir redzams modelēšanas vide “Model space”, kurā uzmodelēts objekts ar svītrojumu.

Ieslēdzot pilno modeļa plānu ir redzama tikai uzmodelētā objekta kontūra, bet iesvītrojums ir pazudis.

3

Tas notika tāpēc, ka anotācijas objektiem ir nepieciešams iestatīt tādu mērogu, lai svītrojums paliktu nemainīgs jebkurā rasējuma skatā. Šajā piemērā objektam nav iestatīts atbilstošs Viewport mērogs. Lai labotu šo kļūdu, atgriezies  atpakaļ uz modelēšanas vidi, izvēlies objekta svītrojumu un atver PROPERTIES logu (CTR+1). Te varat iestatīt atbilstošu anotācijas mērogu.

4

5

Tagad rasējumā objekts parādīsies kā iesvītrots.

6

 

Tomēr, jāatzīst, ka pasaulē ir daudzi projektēšanas un būvniecības uzņēmumi, kuri ievieto tekstu Layout vidē uz papīra “Paper space”. Lielākā priekšorcība šādai metodei ir tā, ka nav jāuztraucas par teksta izmēru. Bet šai metodei ir arī liels trūkums, proti, skata pārvietošanas gadījumā, teksta lodziņi paliek turpat, kur tie bijuši novietoti sākotnēji.

7

Ja tomēr, esi ieradis izmantot šo metodi, piedāvājam risinājumu, lai izvairītos no kļūdu pieļaušanas. Iesakām izmantot komandu -PAN un ievadīt tādu attālumu, par kādu pārvietots skats.

Sākumā, “Paper space” vidē, izmēriet distanci pa X un Y asi no kāda elementa modelēšanas vidē., līdz kādam objektam papīra vidē. To ir ērti izdarīt ar Dimensions rīku.

Iespējams, ka papildus -PAN jāizmanto arī CHSPACE komanda un objekts īslaicīgi no Paper space jāpārvieto uz model space, lai iegūtu precīzu attālumu.

8

Kad tas izdarīts, aktivizē Viewport un atslēdz to. Ievadi -PAN un uzklikšķini jebkurā vietā uz laukuma, ievadot X un Y izmērītos lielumus.

9

Aizslēdz Viewport un tagad skats ir atbilstošs teksta lodziņiem.

Iegūsti vēl vairāk zināšanu par to kā efektīvi strādāt AutoCAD vidē, apmeklējot AutoCAD apmācības!

UZZINĀT VAIRĀK