Align komandas izmantošana

Jaunumi
22 Mai 2019

 

Droši vien esi pamanījis, ka mazo un mazpazīstamo komandu lietošana jebkurā programmatūrā spēj ietaupīt laiku. Vairākās rakstu sērijās “Padomi AutoCAD lietošanā” esam atklājuši daudzas komandas, piemēram, ARCTEXT, -PAN un citas, kas uzlabo darba plūsmu programmatūrā AutoCAD. Šoreiz aplūkosim, kā izmantot mazpazīstamo, taču noderīgo komandu ALIGN.

ALIGN komanda ļauj nolīdzināt vienu objektu vai elementu pret citu. ALIGN veido 3 kopīgu komandu kopums: pārvietot, pagriezt un mērogot.

Zemāk redzamajā attēlā ir parādīti 2 plāni – grīdas plāns, kas atzīmēts kā Nr. 1, un elektrības plāns, kas atbilst Nr. 2. Turpmāk izmantosim komandu ALIGN, lai elektrības plānu novietotu vienā līmenī ar grīdas plānu.InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanāInfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā

Ķersimies klāt! Lai izlīdzinātu abus plānus, vispirms ievadi komandu ALIGN un uzklikšķini Enter. Pēc komandas ievades izvēlies tos objektus, kurus nepieciešams nolīdzināt vienā līmenī. Attēlā zemāk ir izvēlēti visi objekti, kas atrodas rasējuma labajā pusē.

InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā

Nākamais solis ir izvēlēties punktu, kas tiks izmantots, lai nolīdzinātu elektrības un grīdas plānu. Pēc 1. punkta novietošanas, ir nepieciešams izvēlēties 2. punktu, kas tiks izmantots kā galamērķa punkts, lai izlīdzinātu abus plānus. Attēlā ir parādīts, ka ir izvēlēti 2 punkti, pēc kuriem elektrības plāns tiks pagriezts, pārvietots un mērogots atbilstoši grīdas plānam.

InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā

Papildus 2 punktu novietošanai iesakām iestatīt arī citus punktus, kas palīdzēs precīzi pārvietot, pagriezt un nolīdzināt plānus. Attēlā redzams, ka iestatīti 4 punkti, kas novietoti plānu apakšējā un augšējā daļā. Ja nepieciešams varat iestatīt tik daudz punktu cik nepieciešams, lai visi objekti būtu perfekti nolīdzināti.

InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā

Kad rasējumā esi novietojis visus nepieciešamos punktus, uzklikšķini uz Enter un tiks parādīts mērogs. Tagad vari izlīdzināt objektus, lai tie atbilstu izvēlētajam galamērķa punktam. Augstāk redzamajos attēlos ir redzams, ka elektrības plāns atrodas augstāk nekā grīdas plāns un tā novietojums plaknē nesakrīt ar grīdas plānu. Tieši tāpēc tas pa X un Y asi ir jāpagriež, jāpārvieto un jānomērogo tā, lai elektrības plāns atbilstu izveidotajam grīdas plānam.

InfoEra Latvia padomi AutoCAD lietošanā