Būvniecības digitalizācijas konference un digitālās būvniecības izglītības diena

BIM Jaunumi notikumi
04 Okt 2019

Šī gada 23. oktobrī tiek organizēta Būvniecības digitalizācijas konference: BIM ceļa kartes ieviešana Latvijā. Tās mērķis ir iepazīstināt visus Latvijas būvindustrijas dalībniekus ar būvniecības digitalizācijas procesiem, lai nozares attīstību koordinēti virzītu valsts mērogā, veicinātu sadarbību starp  valsts un privāto sektoru un izveidotu vienotu digitalizācijas plaformu.

Konferencē piedalīsies publiskā un privātā sektora pārstāvji, daloties pieredzē par ieguvumiem būvniecības procesā, izmantojot BIM gan publisko iepirkumu, gan ražošanas, projektēšanas un būvniecības procesos.Tā notiks Rīgā, Latvijas Universitātes Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.BDK_-_Logo_Vertical_-_4C_-_CMYK

Konferenci organizē Ekonomikas ministrija un Latvijas standarts – LVS sadarbībā ar Valsts nekustamie īpašumi un Būvniecības Industrijas Digitalizācijas asociācija, kuras darbā aktīvi iesaistīta arī InfoEra Latvia SIA.

Latvijas būvniecības nozares nākotne nav iedomājama bez digitalizācijas un ciešākas sadarbības starp pasūtītāju un būvniecības nozares pārstāvjiem, lai nodrošinātu kvalitatīvu būvi.
BIM – Būvniecības informēšanas modelēšana šodien vairs nav tikai jauns un svešs vārds – daudzās pasaules valstīs un arī Latvijā tā tiek pielietota, lai nodrošinātu maksimālus ieguvumus, ko sniedz mūsdienu tehnoloģijas un digitalizācija.

Galvenās tēmas konferencē:

  • BIM process būvniecībā: BIM Latvijā;
  • Vēsturiskās pēctecības un moderno būvniecības iespēju apvienojums;
  • BIM standartizācija starptautiskā un Eiropas līmenī;
  • BIM ieviešana arhitektūrā, izmantošanas priekšrocības un pieredze;
  • BIM sniegtās iespējas būvkonstrukciju projektēšanā;
  • Inženiertīklu projektēšana BIM vidē, pieredze un izaicinājumi;
  • Ēku būvniecība: Būvuzņēmumu pieredze Būvprojektā, kurā pielietoti BIM procesi;
  • Pirmie soļi BIM parametriskās programmēšana izmantošanai tiltu un viaduktu projektēšanā;
  • VAS “Valsts nekustamie īpašumi” izstrādāto BIM prasību prezentēšana

un citas.

24. oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē notiks Digitālās būvniecības izglītības diena.
To organizē Rīgas Tehniskā universitāte ar mērķi izzināt esošo situāciju Latvijas augstākajās izglītības iestādēs būvniecības digitalizācijas veicināšanai, kā arī smelties ārzemju ekspertu pieredzi šajā jomā.

Pasākums notiks RTU – Rīgas Tehniskā universitāte Zinātniskajā bibliotēkā, P.Valdena ielā 5, Rīgā.
Digitālās būvniecības izglītības dienu organizē RTU – Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar Būvniecības Industrijas Digitalizācijas asociāciju.

Valsts iestādes un būvniecības nozares uzņēmumi dalīsies pieredzē un savos plānos attiecībā uz būvniecības digitalizācijas integrēšanu Latvijas izglītības iestāžu mācību procesā. Par tēmu “Industriju izmantotie digitālie rīki un to pielietošana studiju procesā” uzstāsies arī SIA “InfoERa Latvia” tehniskais direktors un BIM konsultants Kirils Pogodins.

Otrajā dienas daļā dažādas Latvijas izglītības iestādes dalīsies pieredzē ar BIM ieviešanu mācību procesā un nākotnes plāniem, kā arī ārzemju izglītības iestādes stāstīs, ko tās ir paveikušas, lai sekmētu kvalitatīvu BIM speciālistu sagatavošanu un kādi ir turpmākie plāni.

Dalība konferencē un Digitālās būvniecības izglītības dienā ir bezmaksas.
Reģistrācija pasākumiem http://www.bimkonference.lv/registracija-1/ līdz 15.oktobrim.

Vairāk informācijas: www.bimkonference.lv