Lāzera skenēšanas projekts Lietuvas valdības ēkas atjaunošanai

16 Jan 2020

Klientu veiksmes stāsts: programmatūras UNDET izmantošana Lietuvas valdības ēkas atjaunošanas projektā

Lietuvas valdības ēka atrodas Lietuvas galvaspilsētas Viļņas centrā. Kaut arī ēka tika uzcelta 1982. gadā, valdība uz šīm telpām pārcēlās tikai 1992. gadā, tūlīt pēc Padomju Savienības sabrukuma un Lietuvas neatkarības atjaunošanas. Arhitektūra ir diezgan vienveidīga ar daudziem atkārtotiem elementiem un tikai dažām neparastākām  formām. Neskatoties uz to, valdības ēka labi iekļaujas vidē un pilsētas centram piešķir savu šarmu.

LRV
Ēka ir diezgan masīva, taisnstūrveida ar iekšējo pagalmu, 220 kabinetiem, 8 konferenču zālēm un kopējo platību aptuveni 15 tūkstoši kvadrātmetru. Tā kā tā ir milzīga un veca struktūra, tai ir viena negatīvā īpašība – slikta energoefektivitāte, kas neatbilst pašreizējām prasībām, tāpēc tiek ievietota rindā uz renovācijas projektu.

UAB Terramodus tika uzdots veikt lāzera skenēšanas projektu un sagatavot precīzu un uzticamu sākotnējā atjaunošanas posma dokumentāciju. Uzdevums bija sagatavot stāvu plānus, sekcijas un pacēlumus 2D * .dwg formā. Projekts sastāvēja no 2120 iekšējām un 230 ārējām skenēšanas vietām (kopumā 2350 skenēšanas un 316 GB apjoms diskā), kas divu nedēļu laikā tika savākts ar FARO X330. Skenētie faili tika reģistrēti Scene 5.3. un sagatavoti kā E57 faili.

Pēc reģistrēšanas skenētie dati tika ievietoti UNDET ToolBox V2.2 for AutoCAD, kas ir lieliska izvēle, lai apstrādātu masīvus punktveida mākoņus AutoCAD vidē un iegūtu iebūvētu dokumentāciju izmērīto ēku apsekojumiem.

Lietuvas_stasts_2

Viens no pirmajiem UNDET programmatūras lietotājiem un UAB Terramodus izpilddirektors Egidijus Žilinskas komentēja:

“Šī projekta laikā mēs saskārāmies ar diviem izaicinājumiem. Nesen mēs pārgājām no veca uz lidojumu balstīta skenera uz jauno FARO X330, un valdības ēka bija pirmais aktīvais projekts, kurā tika izmantots FARO skeneris un SCENE programmatūra. Neskatoties uz to, mums joprojām bija jābūt produktīviem, apgūstot jaunas lietas. ”

Lietuvas_stasts_3

“Otrais izaicinājums bija šāda masīva punktu mākoņa apstrāde AutoCAD. Tas nodrošina nevainojamu navigāciju ap decimēto punktu mākoni, vienlaikus nodrošinot pilnīgu piekļuvi informācijai. Jūs varat vienkārši izolēt interesējošo apgabalu un iztēloties pilnu punktu mākoni ar vienu klikšķi. Tas tiešām ir unikāls datu skenēšanas apstrādes veids, kas nodrošina lielu efektivitāti.”

Lietuvas_stasts_4

“UNDET programmatūru mēs izmantojam kopš tās oficiālās izlaišanas 2011. gadā. Mēs esam redzējuši tās pirmsākumus, mēs esam ALFA / BETA testētāji un jau 4 gadus esam iesaistīti šī rīka attīstībā. Pašlaik UNDET mēs izmantojam tikai 2D projektu izstrādei un 3D modelēšanai, un mēs saviem darbiniekiem esam piešķīruši pilnvaras ar Office Unlimited tīkla licenci. Tas ir ideāls rīks mūsu biznesam, kas ļauj maksimizēt komandas produktivitāti, palielināt ražošanas apjomu un samazināt izmaksas. ”