Lietuvas uzņēmuma Vilniaus Planas pieredze darbā ar CGS Labs programmatūru

17 Feb 2022

Vilniaus Planas BIM vadītājs Jonas Treinys un BIM koordinators Tautvyds Zinfeldas dalās savā pieredzē ar Slovēnijas programmatūras ražotāja CGS Labs risinājumu testēšanu un izmantošanu ikdienas projektēšanas procesā.

Vai Jūs,lūdzu, varētu iepazīstināt mūs ar uzņēmumu Vilniaus planasVilniaus-planas

Vilniaus Planas ir Viļņas pilsētas pašvaldības uzņēmums, kas sniedz arhitektūras un infrastruktūras projektēšanas, plānošanas, ĢIS, datu analīzes un modelēšanas pakalpojumus. Uzņēmuma mērķis ir nodrošināt Viļņas pilsētas pašvaldību ar projektiem un pakalpojumiem, kas sniegtu labumu pilsētas iedzīvotājiem, uzlabotu dzīves kvalitāti un tās pievilcību pilsētas viesiem.

Kā Jūs uzzinājāt par CGS Labs programamtūru risinājumiem ?

Ar CGS Labs programmatūras risinājumiem mūs iepazīstināja ilggadējais partneris InfoEra UAB (Lietuva), kas nodrošina mūsu uzņēmumam CAD, BIM un citus inovatīvus programmatūras risinājumus.

Kāds bija galvenais iemesls, kāpēc izvēlējāties CGS Labs programmatūras risinājumus?

Mēs izvēlējāmies CGS Labs programmatūras risinājumus, jo tie ir ērti lietojami un ļoti kvalitatīvi, inženieriem tie patika jau pašos pirmsākumos. Patīkami pārsteidza arī CGS tehniskais atbalsts  un viņu speciālistu atsaucība mūsu problēmu risināšanā, tostarp arī jaunie uzlabojumi jaunajās programmatūras versijās.

Kādos projektos šobrīd izmantojat CGS Labs piedāvātos risinājumus? 

Šobrīd īstenojam infrastruktūras projektu, kas sastāv no ielu un veloceliņu rekonstrukcijas, lai padarītu raitāku satiksmi  Viļņas pilsētas centrā. Citi mūsu īstenotie projekti ir vērsti uz publisko zaļo zonu izmantošanas uzlabošanu.

2-2

Vai varat pastāstīt nedaudz vairāk par ielu un veloceliņu rekonstrukcijas projektu?

Šī projekta mērķis ir izveidot drošu un efektīvu velosatiksmes organizāciju Viļņā. Projekts tiek veikts pēc BIM prasībām, izveidotā ģeometrija un atribūtu informācija atbilst LOD300 prasībām.

Mums ir svarīgi nodrošināt labāku satiksmi starp pilsētas centru un priekšpilsētām un ļaut iedzīvotājiem ikdienas braucienos izvēlēties velosipēdu, nevis automašīnu. Šis projekts ir nozīmīgs Viļņas pilsētai. Tā mērķis ir samazināt oglekļa pēdas nospiedumu un kļūt par vienu no zaļākajām pilsētām pasaulē.

3-1

Ar kādiem inženiertehniskajiem izaicinājumiem jūs saskaraties šajā projektā?

Galvenais izaicinājums bija rast līdzsvaru projektā, lai ieviestu noderīgus risinājumus gan automašīnām, gan velosipēdiem un drošā un efektīvā veidā sadalītu teritorijas. Šajā gadījumā ceļa zīmēm ir liela nozīme dažādu transportlīdzekļu ceļu satiksmes regulēšanā, un to 3D modeļi un pieejamā funkcionālā atbilstība BIM prasībām bija lielisks un ērti lietojams papildinājums šim projektam.

Kā CGS Labs programmatūras risinājumi palīdzēja šim projektam?

Šajā projektā esam izmantojuši un pierādījuši CGS Labs Autosign programmatūru. Bija viegli izveidot 3D ceļa zīmes tādā stilā, kādu vēlamies un atbilstoši Lietuvas Republikas satiksmes noteikumiem. Tajā pašā laikā šie 3D modeļi nekavējoties bija gatavi lietošanai BIM vidē. 

Kādas ir galvenās priekšrocības, izmantojot CGS Labs programmatūras risinājumus?

Galvenā priekšrocība ir ikdienas projektēšanas darba produktivitātes pieaugums. Savās ikdienas darbībās mēs izmantojam ne tikai CGS Labs Autosign programmatūru, bet arī to AutoPath rīku, lai simulētu transportlīdzekļa manevrus. Mēs esam atklājuši, ka šie programmatūras rīki palīdz mums samazināt kļūdu risku un saīsināt laiku, kas nepieciešams, lai novērstu kļūdas, kas rodas projekta dzīves cikla laikā.

Vai jūs ieteiktu CGS Labs programmatūras risinājumus infrastruktūras projektētājiem? Kāpēc?

Noteikti jā! Mēs uzskatām, ka ikvienam uzņēmumam ir jāiepazīstas ar šī uzņēmuma risinājumiem un jāsāk tos izmantot dažādos inženiertehniskos projektos.

4-2

https://www.vilniausplanas.lt/

Atsauce: https://www.infoera.lt/blog/kliento-istorija-si-vilniaus-planas-patirtis-dirbant-su-cgs-labs-programine-iranga/

Ja rodas jautājumi, vai vēlaties izmēģināt CGS Labs programmatūru, esat laipni aicināti sazināties ar InfoEra Latvia pa tālr.: 24110303 vai rakstot e-pastu: infoera@infera.lv 

SAZINĀTIES