Vai izmanto Dinamiskos Blokus savā AutoCAD?

Jaunumi
23 Aug 2018

Lielākā daļa AutoCAD lietotāju ir saskārušies ar Blokiem. Daudzi tos izmanto  izstrādājot rasējumus, bet reti kurš izmanto Dinamisko bloku priekšrocības. Tie ļauj ievietot vienu bloku un tad to pielāgot dažādās variācijās. Piemēram durvju Blokam var iestatīt maināmu izmēru pēc standarta ailu platumiem un norādīt vēršanās virzienu un leņķi. Tas arī samazina Bloku kopējo skaitu bibliotēkā.

 

Lai izveidotu dinamisko bloku, izmanto jau ierasto Block Editor jeb Bloka Redaktora funkciju un ievieto tajā vajadzīgos bloka ģeometriskos parametrus. Ir būtiski atcerēties, ka ir nepieciešams vismaz viens parametrs, kas darbojas jau esošajā blokā. Parametri ir viens no svarīgākajiem aspektiem bloku veidošanā, jo tie palīdz noteikt bloka īpašības, tostarp pozīcijas, attālumus un leņķus.


AutoCAD

Dinamisko Bloku stiepšana (Dynamic Streching)

Piemēra attēlā redzami modelēti galdi un krēsli, kuru parametri var mainīties atkarībā no to novietojuma un citiem apstākļiem. Izmantojot galdu, kā Dinamisku Bloku, ir iespējams pastiept galdu un krēsli tiks automātiski pievienoti.Redzamajā attēlā ir izmantots Dinamiskais Bloks un ir redzams, ka bloks ir izstiepts līdz pat iepriekš definētam galda izmēram. Iekopējot krēslus Dinamiskajā Blokā tie automātiski tiek novietoti atbilstoši galda izmēram.

AutoCAD

Izmēru noteikšana un mērogošana dinamiskajos blokos

Pasaulē tiek ražotas neskaitāmu veidu durvis, galdi, krēsli un citi interjera objekti, kuriem katram ir savs izmērs, mērogs vai izskats. Tā vietā, lai konstruētu dažādus dizaina elementu blokus programmatūrā AutoCAD, izveido tikai dažus dinamiskos blokus, kuri ļauj mainīt objekta izmēru, mērogu vai novietojumu atbilstoši rasējuma vajadzībām.

Attēla piemērā vari redzēt, ka durvju izmērs pēc noklusējuma ir “2,6”. Blokam, kurā atrodas durvis ir iestatīta dinamiskā bloka funkcionalitāte, kas ļauj stiept durvis līdz noteiktam izmēram, nemainot to platumu vai citus parametrus.

AutoCAD

Dinamisko Bloku pagriešana (Dynamic Flipping)

Pēc bloka ievietošanas var gadīties, ka objektu nepieciešams pagriezt citā virzienā. Atgriežoties pie iepriekš apskatītā durvju piemēra, šoreiz tās nepieciešams pagriezt spoguļattēlā, jo to rokturis novietots nepareizi. To varat realizēt ar funkciju Parameter/Action, kas pieejama Dinamiskajam Blokam.

AutoCAD
Pirms pagriešanas spoguļattēlā

AutoCAD
Pēc pagriešanas spoguļattēlā

Dinamisko Bloku rotācija (Dynamic rotation)

Lai arī Bloku pagriešana spoguļattēlā ir visbiežāk izmantotā opcija, tomēr ir gadījumi, kad nepieciešams izmantot Rotācijas funkciju, lai iegūtu precīzu objekta novietojumu.

Lai pievienotu asu nosaukumus, vai atsauces uz griezumiem, parasti uzņēmumos ir daudzi bloki, kas sastāv no apļiem simboliem ar tekstu vidū, kas savērsti dažādās rotācijās. Tā vietā var lietot vienu Dinamisku Bloku, kas ļauj sarotēt apaļo simbolu iepriekš iestatītos leņķos. Attēlā parādīts sarotētais Dinamiskais Bloks.

Pēc pievienošanas ir jāiezīmē bloks, tad jāuzspiež uz rotēšanas piesaistes punkta un jāizvēlas teksta leņķis.

Noderīgi! Pievērsiet uzmanību, ka rotē tikai simbols, bet teksts paliek horizontāls.

AutoCAD

Uzzini vairāk par noderīgām funkcijām un rīkiem, apmeklējot AutoCAD apmācības

PIETEIKTIES