Jumtu risinājumi sadarbībā ar TechnoNICOL

02 2021

Siltumizolācijas un hidroizolācijas materiālu ražotājs TECHNONICOL ražo būvmateriālus un piedāvā materiālu sistēmas, kas paredzētas dažādu ēkas elementu siltumizolācijas un hidroizolācijas risinājumiem no pamatiem līdz jumtam, kuri samazina enerģijas zudumus un efektīvus hidroizolācijas risinājumus. Materiālu savstarpējā savietojamība ir viens no svarīgākajiem uzticamas būvniecības sistēmas nosacījumiem.logo

TECHNONICOL ir veiksmīgi realizējis BIM risinājumus – digitalizētos ēku izolācijas sistēmu datus piedāvājot savā tīmekļa vietnē (www. technonicol.eu): no tās lietotāji var lejupielādēt visus produktu datus un pārnest tos uz savu projektu. Šie risinājumi ir sagatavoti uz “Archicad” un “Autodesk Revit” programmatūru bāzēm. Pamatojoties uz ilgstošo pieredzi, no lielā informācijas daudzuma ir atlasītas uzticamākās un biežāk projektējamās jumtu sistēmas, to dati piedāvāti kā jumtu modeļi.

TN-1

TECHNONICOL piedāvātajos risinājumos tiek sniegta šāda informācija:

  • sistēmas nosaukums un apraksts,
  • modeļa fragments ar katra slāņa nosaukumu;
  • pamatmateriālu, no kuriem sastāv sistēma, saraksts;
  • alternatīvo materiālu saraksts, ar kuriem var aizstāt pamatmateriālus.

Pārslēdzot uz 3D attēlu, tiek parādīts jumta sistēmas modelis, kuram piedāvāts parametru kopums. Materiāli ir viegli identificējami, ir norādītas to fizikālās īpašības. Lietotājam, lai izmantotu jumta modeli, pietiek ar tā nokopēšanu un pārnešanu uz savu projektu.

TN-2

BIM bibliotēka

TECHNONICOL produktu katalogi ir piedāvāti platformā “BIMobject”. Šī platforma sniedz dažādu dizainu risinājumus un informāciju par digitālajiem izstrādājumiem, arhitektiem un inženieriem visā pasaulē, vienlaikus sniedzot būvizstrādājumu ražotājiem labāku veidu, kā klientiem tos sasniegt.

TN-3

“Autodesk Revit” spraudnis – TECHNONICOL

Tā kā TECHNONICOL ir ļoti daudz produktu, lietotājam tiek piedāvāts atsevišķs programmatūras spraudnis uz Autodesk Revit vai ArchiCAD bāzes. Ja būves jumta sistēmas tiek komplektētas ar siltumizolācijas un hidroizolācijas materiāliem vai ar citiem jumta elementiem, tiek piedāvāta iespēja viegli nokomplektēt visu jumta sistēmu pat ļoti specifiskiem projektiem, izvēloties produktus no katalogiem, papildinot projektu ar tipveida mezgliem un automātiski izveidojot slīpumus atbilstoši reāliem ražotāja produktiem.

Spraudņa uzstādīšana

Dodieties uz mājaslapu www.technonicol.eu, augšējā daļā atveriet sadaļu “Risinājumi” – “BIM Bibiliotēka” – “Revit” – “Plug-In” un spiediet pogu Lejupielādēt.

TN-4

Pēc spraudņa uzstādīšanas Jums būs pieejama jauna cilne programmatūrā Revit ar nosaukumu – TECHNONICOL. Šajā cilnē būs pieejami dažādi risinājumi:

TN-5

 

Pirmās divas opcijas – “Pamata slīpums” un “Pret slīpums” izmanto slīpuma konstruēšanai uz jumta. “Pamata slīpums” ļauj formēt slīpumu uz plakana jumta. “Pret slīpumu” izmanto slīpuma izveidei sateknē starp divām piltuvēm.

Nākošā funkciju grupa attiecas uz palīgrīkiem pamata slīpuma konstrukcijām. “Līnija uz virsmas” ļauj uzzīmēt modeļa līniju uz pārseguma virsmas vai plakanā jumta. “Sadalīt plāksni/jumta segumu” paredzēta, lai sadalītu pārsegumu vai jumta segumu daļās gar atlasīto līniju.

Ērtākam darbam ir pievienotas standarta Revit funkcijas, piemēram: “Jumta kontūra”, “Slīpums punktā”, “Vertikālais atvērums”.

TN-6

TN-7

Rīki “Daudzslāņu norādes” un “Elementu norāde” veido daudzslāņu konstrukciju standarta norādes vienam vai vairākiem norobežojošo konstrukciju elementiem. “Norādes iestatīšana” ļauj izvēlēties materiālu parametru.

TN-8

“Materiālu katalogs” ļauj izvēlēties TechnoNICOL būvmateriālus, skatīt to parametrus un lejupielādēt lietotāju projektā. “Konstrukciju katalogs” ļauj izvēlēties TechnoNICOL būvsistēmas, skatīt to parametrus un lejupielādēt lietotāju projektā.

TN-9

Funkcija “Create a Junction” ļauj norādīt krustojuma veidu (lineāru vai punkta), atlasīt 3D elementus, kas ir atbildīgi par savienošanos modelī (dažādi profili gar sienu, uz līnijas bāzētas saimes un pat pašas konstrukcijas: sienas, grīdas utt.). “Junction Manager” ļauj administrēt projektā jau izveidoto mezglu. Rediģējot to parametrus, piešķiriet “drawing views” un izdzēsiet nevajadzīgos krustojumus. “Properties of a Junction” piešķir zīmēšanas skata detaļu grupām parametrus, kuru specifikācijas izmanto, lai aprēķinātu kopējo materiālu daudzumu. “Junction filter” izvēlas savienojuma elementus, kas zīmēšanas skatā ir izcelti sarkanā krāsā. “Load Specification” projektam pievieno krustojuma materiālu specifikāciju. Specifikācijā ir norādīti tikai tie materiāli, kuriem ir noteikts koeficients.

Ja vēlaties vairāk uzzināt par jumtu projektēšanas iespējām ar Autodesk Revit, iesakām noskatīties vebināra “Jumtu projektēšana ar Autodesk Revit” ierakstu mūsu Youtube kanālā: